Czerwionka-Leszczyny: Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii „BohaterON- włącz historię!”.

0
114

Czerwionka-Leszczyny:

Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii „BohaterON- włącz historię!”.

Ma ona na celu upamiętnianie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz edukację społeczeństwa i promocję patriotycznych postaw. W grupie VI Słowiki został przeprowadzony projekt „BohaterON w Twojej szkole 2021”.

Główne działania zrealizowane w projekcie, to przeprowadzenie zajęć edukacyjnych, wprowadzających dzieci w tematykę Powstania Warszawskiego.

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć przedstawienie lalkowe „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” (wyk. Pracownia za piecem), które było doskonałym impulsem do rozpoczęcia dyskusji na temat bohaterów i ich znaczenia w życiu społeczeństwa.

Chętnie uczyliśmy się hymnu, piosenek patriotycznych oraz utworów muzycznych z okresu Powstania Warszawskiego. Cała grupa oddała hołd walczącym za Polskę, a także wykonaliśmy laurkę z podziękowaniami dla Powstańca Warszawskiego.

info: NG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here