W miniony wtorek dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” złożyły życzenia swoim mamom z okazji ich nadchodzącego święta.

Ze sceny Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach wybrzmiały piosenki i wiersze dedykowane wszystkim mamom. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci ze wszystkich grup uczęszczających do Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną”: „Żabek”, „Niezapominajek”, „Jagódek”, „Jarzębinek”, „Zajączków”, „Pszczółek”, „Muchomorków” i „Biedronek”.

„Jest takie słowo, przy którym inne słowa bledną, które nigdy nie zawodzi. Jedno, jedyne słowo – matka. Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie” – tymi słowami przywitały wszystkie mamy, prowadzące uroczystość – Dorota Gajos i Kinga Radwan.

„Kochane Mamy, dzisiaj na scenie prezentują się Wasze dzieci, które chcą złożyć Wam życzenia i podziękowania za wszystko co robicie. My, pracownicy Przedszkola nr 6 również pragniemy przyłączyć się do naszych maluchów i powiedzieć „Dziękujemy za to, że jesteście” – mówiła Dyrektor Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną” Iwona Palarz, zwracając się do zgromadzonych mam. – Życzę Wam radości, spełnienia marzeń, szczęścia, zrozumienia, cierpliwości, a także mocy miłości ze strony Waszych bliskich. Życzę Wam czasu dla Waszych pociech, rodzicielskiej mądrości i odwagi” – dodała.

„Dzień Matki to wyjątkowe święto, bo każde dziecko bez wahania może powiedzieć „najukochańsza jest moja mama”. To właśnie na Wasze ręce, drogie Mamy chcę dzisiaj złożyć podziękowania za wszystko to, co robicie dla swoich dzieci każdego dnia. 26 maja nie powinien być jedynym Dniem Matki – Mama swój dzień powinna mieć 365 dni w roku” – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Do życzeń i podziękowań burmistrza przyłączyła się również Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp.

Występy dzieci oklaskiwali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp, Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddziału w Czerwionce-Leszczynach Alicja Panfil, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, rodzice i bliscy dzieci oraz zaproszeni goście.

Info: czerwionka-leszczyny.pl