Pokaz motyli i chrząszczy, warsztaty mangi i języka japońskiego, gry i zabawy dla najmłodszych – to dzisiejsze propozycje w ramach „Ferii z MOK-iem”.

Interesującą propozycją dla wszystkich, którzy chcieli w ferie zgłębiac swoją wiedzę, był dzisiejszy pokaz motyli i chrząszczy, który odbył się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Dzieci i dorośli z zaciekawieniem słuchali wykładu Andrzeja Pająka – hodowcy gadów, ssaków i pająków, a także kolekcjonera ptaków, żuków, chrząszczy i motyli. Z pasją opowiedział nie tylko o motylach i chrząszczach, żyjących zarówno w Polsce, jak i na świecie, ale skierował również kilka cennych rad i uwag do wszystkich, którzy chcieliby sami zacząć tworzyć swoje kolekcje.

 

O nową wiedzę wzbogacili się również uczestnicy warsztatów mangi i języka japońskiego, które odbyły się w Domu Kultury w Czerwionce. Zajęcia podzielone zostały na dwie części – w pierwszej części ich uczestnicy mogli spróbować swoich sił w rysowaniu japońskiej mangi. Manga, chociaż dzisiaj większości osób kojarzy się przede wszystkim z komiksem, w języku japońskim oznacza także szkic, karykaturę i wywodzi się ze starego sposobu ozdabiania przede wszystkim rycin, ale również innych form sztuki użytkowej. Druga część zajęć poświęcona została warsztatom języka japońskiego. Nie zabrakło również ciekawostek dotyczących życia w Kraju Kwitnącej Wiśni.

W Domu Kultury do piątku odbywają się również gry i zabawy dla dzieci w wieku od 6 lat. Podczas nich najmłodsi biorą udział w różnych wyliczankach, grach ruchowych czy zabawach przy dźwiękach muzyki. Zajęcia są bezpłatne.

Info: czerwionka-leszczyny.pl