Czerwionka-Leszczyny: Podziękowanie za pomoc zwierzętom

0
173

Dziś w Urzędzie Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach odbyło się podsumowanie akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków”. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę.

Spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań na ręce wolontariuszy – Sabiny Laskowskiej oraz Ireneusza Piontka, działających na rzecz bezdomnych zwierząt:

„Swoją postawą i motywacją do pracy możecie stanowić przykład dla wszystkich, którzy chcieliby także nieść pomoc w wielu obszarach. Dziękuję Wam za zaangażowanie, za wielką empatię i edukację. Wciąż wiele jest do zrobienia w obszarze pomocy zwierzętom, a słowa „zwierzę nie jest rzeczą” niestety trzeba cały czas przypominać” – podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Zbiórka na rzecz czworonogów w ramach akcji „Walentynkowe serce dla zwierzaków” została przeprowadzona w Urzędzie Gminy i Miasta i ZDiSK-u już po raz trzeci i podobnie, jak w latach poprzednich, cieszyła się dużym zainteresowaniem

„Otrzymaliśmy ogromne ilości karmy dla psów i kotów, mieszkańcy przynieśli także smycze, obroże, koce, a nawet zabawki dla zwierzaków. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje serca na potrzeby bezdomnych psów i kotów – mówią pomysłodawczynie akcji Hanna Piórecka-Nowak i Katarzyna Mazur z UGiM. – Aby uwrażliwiać najmłodszych mieszkańców na los bezdomnych zwierząt, przygotowałyśmy niespodziankę dla każdego dziecka, które pod opieką rodziców lub dziadków przyniosło upominek. Był nią dyplom z podziękowaniem za szlachetne serce okazane zwierzętom w potrzebie”.

 

Akcja „Walentynkowe serce dla zwierzaków” to jedno z wielu działań podejmowanych przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny na rzecz pomocy zwierzętom. Jak podkreślają wolontariusze, działania te, podobnie jak edukacja są cały czas niezwykle potrzebne. Wciąż ogromnym problemem jest znęcanie się nad zwierzętami, głodzenie ich, niechęć do udzielania im pomocy w chorobie, skazywanie na śmierć w męczarniach. Dotyczy to nie tylko zwierząt domowych, ale także gospodarskich.

„Niestety cały czas nie brakuje interwencji, którym towarzyszą drastyczne historie i cierpienie zwierząt, o jakim nawet trudno mówić. Warto podkreślić, że za znęcanie się nad zwierzętami grożą odpowiednie kary. Prosimy, by mieszkańcy zwracali się do nas, gdy zauważą, że zwierzętom dzieje się krzywda – mówią wolontariusze. – Zachęcamy również, żeby każdy, kto tylko ma możliwość i chęć skontaktował się z nami i włączył w działania na rzecz pomocy zwierzętom” – dodają.

Na zdjęciach: spotkanie podsumowujące akcję „Walentynkowe serce dla zwierzaków”/ Autor: Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur

info: czerwionka-leszczyny.pl