18 czerwca w Centrum Kulturalno Edukacyjnym odbyło się podsumowanie sezonu artystycznego 2018/2019 Zespołu Tańca Nowoczesnego Rytm.

„Podczas naszego dzisiejszego spotkania mamy okazję podziękować Wam za wspaniałe występy które mogliśmy oglądać przez cały miniony sezon. Gratulujemy Wam również wszystkich sukcesów i  nagród, które zdobywacie na zawodach i festiwalach w Polsce i za granicą. Dziękujemy, że tak pięknie reprezentujecie naszą gminę. Wszyscy jesteśmy z Was dumni” – podkreśliła Przewodnicząca Komisji Promocji, Kultury i Rozwoju Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Jolanta Szejka, zwracając się do całego Zespołu Tańca Nowoczesnego Rytm. „Dzisiaj kończycie sezon artystyczny 2018/2019, jednak jestem przekonana, że już od września powrócicie z nowymi choreografiami, nową energią, a przede wszystkim z nowymi sukcesami” – mówiła Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska.

Podczas podsumowania pożegnano również tancerki, które wraz z tym sezonem kończą swoją karierę w zespole.

Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm istnieje od października 1998 roku – w ubiegłym roku świętował swoje 20-lecie. Jego założycielem, choreografem i kierownikiem artystycznym od początku jest Beata Gużda-Krzyżaniak. Od kilku lat, jako choreografii zespołu pracuje również Anna Gocyk. Zespół rozwijał się na przestrzeni lat, odnosił liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach tańca w Polsce i za granicą, prezentując różne rodzaje tańca takie jak: jazz, funky, disco, hip hop, jak również taniec z pomponami, wprowadzony w 2014 roku.

Info: czerwionka-leszczyny.pl