Czerwionka-LeszczynyInformacje

Czerwionka-Leszczyny: Podsumowanie projektu „Gotowanie na ekranie. Telewizja internetowa KGW.tv”

W miniony wtorek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się podsumowanie projektu „Gotowanie na ekranie. Telewizja internetowa KGW.tv”. Projekt opracowali i zrealizowali przedstawiciele Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

„Od czerwca tego roku nasze gospodynie brały udział w nagraniach programu kulinarnego czy warsztatach, które dla nich zorganizowaliśmy. Dziękuję, że wszystkie Koła Gospodyń działające na terenie gminy zdecydowały się wziąć udział w naszym projekcie. Składam również podziękowania na ręce wszystkich, bez których realizacja projektu „Gotowanie na ekranie. Telewizja internetowa KGW.tv” nie byłaby możliwa”

– podkreśliła Sołtys Bełku i Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk Jolanta Szejka.

Podziękowania na ręce Gospodyń złożyła również Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik:

„W imieniu Burmistrza serdecznie gratuluję Wam pomysłu na projekt oraz dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w jego realizację. Od wielu lat bierzecie udział w wielu działaniach i wydarzeniach. Dziękuje Wam za to, że zawsze możemy liczyć na Wasze zaangażowanie”.

 

„Za nami pół roku wspólnej pracy nad programem kulinarnym czy spotkań podczas warsztatów kulinarnych. Od samego początku projektu wiedzieliśmy, że chcemy do współpracy zaprosić panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na ternie gminy. Gospodynie same decydowały, jakie potrawy chcą ugotować przed kamerami, czy w jakiej lokalizacji gotować. Cały projekt został napisany z myślą o nich i chcieliśmy, żeby miały w nim jak największy udział – tłumaczy Katarzyna Mazur, koordynatorka projektu. – Dziękuję Wojciechowi Janisiewiczowi oraz Łukaszowi Spyrze, którzy stali po drugiej stronie kamery i mieli ogromny wkład w realizację projektu”.

Podczas wtorkowego podsumowania wystąpili Marek Szołtysek i Michalina Starosta z zespołem.

„Gotowanie na ekranie. Telewizja internetowa KGW.tv” to projekt na realizację którego środki pozyskało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk w ramach programu „Aktywni +”, współfinansowanego ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach projektu powstał cykl programów kulinarnych profil na Facebooku poświęcony projektowi, strona internetowa, wydana zostanie również książka kucharska zawierająca przepisy wykorzystane podczas kręcenia odcinków programu. Dla seniorek zaangażowanych w projekt odbył się również cykl warsztatówkulinarnych: „Leśna kawa – warsztaty przetwarzania i wykorzystywania żołędzi i innych nasion drzew”, „Zapomniane owoce lasu – warsztaty przetwarzania i wykorzystywania jesiennych owoców’’, „Ekstrakty i nalewki w kuchni i ziołolecznictwie”, „Wróćmy do ziół, czyli jak zbierać, przechowywać i wykorzystywać dzikie rośliny”.

W uroczystym podsumowaniu uczestniczyli również: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Krystyna Jasiczek, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn oraz zaproszeni goście.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto: Katarzyna Mazur