Czerwionka-Leszczyny: Pierwszy dzwonek w czasie pandemii

0
543

Kierując się bezpieczeństwem uczniów i nauczycieli, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zwrócił się z prośbą do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku o opinię w zakresie rozpoczęcia pracy szkół i przedszkoli.

Zgodnie z opinią Sanepidu, strefa „żółta” lub „czerwona” nie jest czynnikiem decydującym o ograniczeniu nauczania stacjonarnego i nie determinuje zamknięcia szkół. Według wytycznych MEN, rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w trybie stacjonarnym od 1 września 2020 r.

Na stronach internetowych placówek oświatowych rodzice znajdą zalecenia i rekomendacje dotyczące bezpiecznego powrotu uczniów do szkół. Każdy dyrektor z wielką odpowiedzialnością planuje pracę swojej placówki. Bardzo prosimy rodziców o zapoznanie się z wytycznymi.

„Jako samorząd dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i kadrze, jesteśmy jednak pełni obaw – mówi Burmistrz Wiesław Janiszewski. – Przygotowaliśmy szczegółowe zalecenia dla dyrektorów szkół dotyczące bezpieczeństwa w placówkach, a także postępowania na wypadek zagrożenia epidemiologicznego. Sytuacja jest bardzo trudna, prosimy rodziców o współpracę, aby powrót do szkół i przedszkoli mógł być bezpieczny dla nas wszystkich w takim zakresie, na jaki mamy wpływ”.

Info: czerwionka-leszczyny.pl