Czerwionka-Leszczyny: Piekli pączki…

0
539

Dziś Gospodynie ze Stowarzyszenie Koło Gospodyń Czuchów wspólnie z dziećmi z Przedszkola nr 7 „Skarbnikowa willa” usmażyły domowe „kreple” 🥯🥯🥯

Ich wspaniałymi wypiekami mogli poczęstować się wszyscy chętni, którzy odwiedzili Familoki.

A wy ile zjedliście pączków?

info: czerwionka-leszczyny.pl/familoki

—-

   W tłusty czwartek brałyśmy udział w wydarzeniu „Kreple na Familokach”. Całe „zamieszanie” miało miejsce w Centrum Informacji Turystycznej na osiedlu Familoki w Czerwionce-Leszczynach.
Nasze dziewczyny razem z dziećmi z Przedszkola nr 7 „Skarbnikowa Willa” w Czuchowie piekły kreple czyli pączki 🥯.
Dla przedszkolaków ,była to fajna lekcja cukiernictwa w czasie której, nasze koleżanki pokazały jak się robi kreple od momentu zrobienia ciasta, poprzez jego „rośnięcie”, formowanie krepli, smażenie, do ich nadziewania marmoladą.Żadne dziecko się nie nudziło, gdyż było to dla nich coś nowego 👍.Oprócz krepli był też chrust oraz serowe oponki, które gospodynie upiekły wcześniej. Choć kreple może nie byly równe, okrągłe ale były robione z sercem i były PYSZNE🥯Tych pysznych krepli mógł skosztować każdy 👍, gdyż gospodynie razem z dziećmi i opiekunami poszły częstować wszystkich napotkanych mieszkańców Czerwionki. Dla każdego starczyło, ponieważ było upieczonych 400 szt. krepli 😲.Starczyło także dla przedszkolaków, którzy nie mogli przyjechać na Familoki oraz dla dzieci z „Domu Rodzinkowego”w Czuchowie 🥯👍.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji MOK za zaproszenie Nas na to wydarzenie 😊.

info: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Czuchów

Tłusty czwartek na Familokach
Fot. K.Mazur/UGiM Czerwionka-Leszczyny