Informujemy, że do programu „Karta Gminy dla Dużej Rodziny”, który funkcjonuje na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny od 2014 roku, przystąpił nowy partner – F. H. P. U. „GREWOT” Wojciech Rygiel – Sklep z artykułami zoologicznymi (ul. 3 Maja 75 A, 44-230 Czerwionka-Leszczyny), który dla posiadaczy gminnej karty dużej rodziny oferuje zniżki.

Celem “Karty Gminy dla Dużej Rodziny” jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowującej się w tych rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku.

Z programu może skorzystać każda rodzina (bez względu na kryterium dochodowe), która ma na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. lub do 25. roku życia – w przypadku gdy dziecko się uczy lub studiuje lub bez ograniczenia wieku w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, bądź całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Każdy posiadacz Karty jest uprawniony do korzystania ze zniżek na terenie Czerwionki-Leszczyn.

Każdy uprawniony członek rodziny wielodzietnej otrzymuje swoją, imienną kartę. Do tej pory, Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach wydał ok. 2700 Kart Gminy dla Dużej Rodziny. Jej posiadacze korzystają ze zniżek oferowanych przez partnerów:

1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach

2. Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach

3. EDUSMART Szkoła Angielskiego Agnieszka Groborz

4. Klub Malucha „Bajtel”

5. Sala zabaw dla dzieci „IGRASZKA” Piotr Zygmuntowicz

6. Foto Studio Andrzej Papiernik

7. Księgarnia Orbita Janina Zagórska

8. „My Center” Sklep RTV-AGD

9. PPHU ADIS Krzysztof Wrzeszcz

10. FHU Megabit Serwis Marek Leporowski

11. Pro-Style Grzegorz Kajtoch – Sklep meblowy

12. Firma Usługowo-Handlowa Krzysztof Student

13. Zakład Piekarniczo-Cukierniczy „BUŁECZKA”

14. KSIĘGARNIA MATRAS

15. INTERMARCHE

16. FOTO-STUDIO Kroczyk Andrzej

17. Salon Fryzjerski „Wiola”

18. F. H. NATALIA Boduch Hanna

19. FPHU Grzegorz Wiencek Sklep dziecięcy, sklep meblowy

20. Zakład Optyczny „Szostak” Danuta Wawoczny

21. Zakłady Mięsne BERGER Irena i Bonifacy Berger Sp. j.

Katalog ulg i zwolnień: znajduje się na stronie: http://www.opsczerwionka.webserwer.pl/ops/index.php/karta-gminy-dla-duzej-rodziny/katalog-ulg-i-zwolnien

Wnioski o wydanie Karty przyjmowane są w Sekcji Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Wolności 2a, II piętro, pok. nr 3, tel. 32 723 16 85.

Info: czerwionka-leszczyny.pl