To był pełen wzruszeń tydzień….przedszkolaki spisały się na medal i razem z paniami stworzyły piękną niespodziankę dla Ukochanych Mam! 🌷🌸🌹🌺🌻🌼💐🌼

Kolejny tydzień minął bardzo szybko, a kolejna niespodzianka już jutro! 🌷🌸🌹🌺🌻🌼💐🌼

🌼Pracusie w tym tygodniu stworzyli prezenty dla swoich mam na Dzień Matki, wykonywali ćwiczenia logopedyczne, matematyczne – kolorowanie kwiatka wg kodu oraz zrobili pracę plastyczną – fryzura mamy. Dzieci dbały o swoje ogródki oraz zażywały ruchu na świeżym powietrzu:) Sumiennie uzupełniały karty pracy, ćwiczyły analizę słuchową oraz grały w memo, które same wykonały.

🌼Marzyciele w tym tygodniu poznali wiersz ” Obrazek dla mamy” Przypomnieli sobie obraz graficzny litery A, M. Ćwiczyli grafomotorykę małą poprzez wiele różnych ciekawych ćwiczeń. Były także ćwiczenia logopedyczne – bukiet dla mamy , kolorowanki matematyczne. Dzieci wykonały pracę plastyczną- Wizyta mamy u fryzjera. Marzyciele bawili się także w gotowanie dla mamy. Ćwiczyli analizę słuchową oraz samodzielnie wykonali memory.

🌼Słoniki wraz z tatusiem, rodzeństwem i innymi pomocnikami stworzyły piękny film z okazji Dnia Mamy. Wykonały piękne laurki w różnych stylach i technikach. Układały mozaiki zapałek, ćwicząc przy tym motorykę małą, słuchały piosenki o mamie „Moja mama”, oglądały bajkę edukacyjną i stworzyły do niej prace w postaci pszczółek – dowolną techniką. Układały wyrazy z rozsypani wyrazowej i łączyły z obrazkiem, ćwiczyły kolorowani z odbiciem lustrzanym i aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu.

🌼Kotki zapoznały się z przygotowanym dla nich nagraniem wprowadzającym w tematykę tygodniową na stronie Google, wykonały piękną pracę plastyczną „Bukiet dla mamy” oraz zadania w kartach pracy. Był również czas na wspólne ćwiczenia i taniec (dziecko z mamusią). Została również zaproponowana gra planszowa i miło spędzić czas z mamą czy tatą. Były także ćwiczenia oddechowe „Wiatraczek” oraz propozycja wykonania doświadczenia „Mannolina”. Dzieci obejrzały także bajkę pt. „Szczęśliwa Rodzinka” oraz wysłuchały piosenki „Moja wesoła rodzinka”. Głównym punktem w tym tygodniu była niespodzianka dla Mam, która ukazała się na naszej stronie Google. BARDZO DZIĘKUJEMY naszym cudownym Dzieciakom i ich Tatusiom za zaangażowanie się i pomoc w realizację filmu-niespodzianki!!!!

🌼Grupa V KACZUSZKI zapoznała się z opowiadaniem „Niespodzianka dla mamy”. Wykonały dla mamy obrazek – kwiatek z origamii oraz laurkę dla taty z elementów z kolorowego papieru. Poznały duża i małą literę „R, r”. Dokonywały analizy i syntezy głoskowej i sylabowej wyrazów z „r”. Pisały po śladzie nowo poznaną literę. Dzieci utrwalały poznane cyfry i znaki matematyczne. Rozwiązywały zagadki matematyczne, układały i rozwiązywały zadania z treścią. Śpiewały piosenkę o mamie. Zrobiły wspólnie z mamą sałatkę owocową. Wykonywały zadania w kartach pracy. Doskonaliły sprawność ruchową poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe.

🌼W tym tygodniu „Słowiki” skupiły się na tematyce związanej ze zwierzętami egzotycznymi. Na początku tygodnia starszaki złożyły śpiewające życzenia swoim mamom z okazji Dnia Matki w postaci wspólnie wykonanej piosenki. Następnie przedszkolaki zajęły się pilną nauką kreślenia kształtów literopodobnych oraz utrwalaniem poznanych liter i cyfr. Dzieci z grupy VI wirtualnie odwiedziły zoo i uzyskały wiedzę na temat zwierząt egzotycznych. „Słowiki” w tym tygodniu lepiły zwierzątka z plasteliny, poznały cyfrę 0 oraz uczyły się nazw zwierząt w języku angielskim.

🌼Dzieci z Grupy VII „Murzynków” poszerzyły swoją wiedzę na temat rodziny. Niespodzianką był filmik zrobiony dla mamusi z okazji „Dnia Matki’. Podziękowania należą się tatusiom i dzieciom za pomoc przy zrobieniu tego filmu. Z domem i rodziną kojarzą nam się przede wszystkim rodzice. Razem z rodzicami uczyły się piosenki „Moja wesoła rodzinka”, wysłuchały także opowiadania Lucyny Krzemienieckiej „Dobra to chatka, gdzie mieszka matka”. Dzieci narysowały swoją rodzinę. Bawiły się razem z rodzicami w różne zabawy, były to: „Masaż na dobry humor”- zabawa ruchowa z wierszem, zabawa z gazetami „Rodzinny spacerek”, czy też zabawa paluszkowa do wiersza „ Rodzinka”.

🌼W grupie Vlll Mądrali ubiegły tydzień poświęcony był rodzinie, a szczególnie mamom. Z okazji Dnia Matki dzieci przygotowały obrazki, laurki, wierszyk i wspólnie z mamami obejrzały przygotowany specjalnie filmik – niespodziankę. Dzieci poznały także bajkę o rodzinie króliczków i ich niespodziance dla mamy. W dalszych dniach dzieci nazywały członków swojej rodziny, rysowali obrazki oraz tworzyli drzewa genealogiczne. Język angielski również związany był ze świętem mamy. Ponadto bawiąc się w dom, dzieci utrwalały nazwy figur geometrycznych i liczenie w zakresie 8. Rozwiązywali zadania logiczne oraz spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu.

info: Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima