Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się uroczystość wręczenia nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, połączona z występami laureatów nagród.

Rada Miejska w Czerwionce-Leszczynach Uchwałą Nr XVII/207/16 z 29 stycznia 2016 r. określiła szczegółowe warunki i tryb przyznawania dorocznych nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody mają formę gratyfikacji finansowej, mogą być indywidualne lub zespołowe.

Nagrody przyznaje Burmistrz za:

– całokształt działalności,

– upowszechnianie i ochronę kultury,

– osiągnięcia o istotnym znaczeniu.

W tym roku Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny przyznał 24 nagrody na ogólną kwotę 30 000 zł: 2 nagrody za całokształt działalności, 6 nagród za upowszechnianie i ochronę kultury i 16 nagród za osiągnięcia o istotnym znaczeniu.

Laureaci nagród za całokształt działalności:

Krystyna Zaskórska

Koło Gospodyń Wiejskich w Stanowicach

Laureaci nagród za osiągnięcia o istotnym znaczeniu:

Natalia Gierlich

Julia Machulik

Wiktoria Pańczyk

Emilia Budny

Julia Jasiczek

Agnieszka Wawrzonkowska

Beata Gużda-Krzyżaniak

Katarzyna Grzegorzek

Klaudyna Siwek

Karolina Podorska

Zespół Śpiewaczy “Karolinki”

Kapela z Naszego Miasteczka

Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm Kadetki

 Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm Seniorki

Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm Juniorki

Formacja Taneczna ZYGZAK

Laureaci nagród za upowszechnianie i ochronę kultury:

Czesław Żemła

Magdalena Grzegorzek

Zespół Wokalny “Małe Światło”

Wojciech Pukowiec

Koło Gospodyń Wiejskich w Dębieńsku

Maria Śliwa

„Nasi dzisiejsi laureaci udowadniają, że swoje pasje i umiejętności można rozwijać, zarówno będąc dzieckiem, ale także jako osoba dorosła, godząc pasję i zamiłowanie z pracą i codziennymi obowiązkami – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Bardzo Wam wszystkim gratuluję i dziękuję za tak wspaniałe promowanie naszej gminy na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej” – dodał Burmistrz.

W związku z obchodzonym 8 maja Dniem Biblioteki i Bibliotekarzy Burmistrz złożył także na ręce Dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach Aleksandry Pietruszewskiej najlepsze życzenia i gratulacje.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, członkowie komisji ds. nagród w dziedzinie kultury: Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Biblioteki Publicznej Aleksandra Pietruszewska, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Stefania Szyp, pracownik Wydziału Spraw Społecznych Łukasz Pala, obecni byli również: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu w Czerwionce-Leszczynach, a także zaproszeni goście.

Info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here