Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się doroczna gala sportu. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wyróżnił sportowców i trenerów za wybitne osiągnięcia w sporcie. 

„Dzisiejsze spotkanie to nie tylko wręczenie nagród i wyróżnień, to przede wszystkim wspaniała okazja, żeby złożyć na ręce nagrodzonych sportowców i trenerów gratulacje, a także powiedzieć Wam „dziękuję” za wszystkie sportowe emocje, których nam dostarczacie. Należą się Wam również wyrazy uznania za codzienny trud, pracę, wysiłek i poświęcany czas. Wasze sukcesy to efekt chęci i talentu, ale również podejmowanej każdego dnia próby pogodzenia codziennych obowiązków i nauki z treningami czy wyjazdami na zawody – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Słowa podziękowania pragnę skierować również w kierunku rodziców, dziadków, trenerów i opiekunów młodych sportowców, za wsparcie, jakim jesteście dla nich każdego dnia, podczas treningów, osiąganych sukcesów, a także, kiedy muszą dźwignąć się po przegranej. Wasza obecność jest niezastąpiona” – podkreślił Burmistrz.

Gościem specjalnym wczorajszej gali był piłkarz Kamil Kosowski, który z reprezentacja Polski rozegrał 52 spotkania, zdobywając 4 bramki. K.Kosowski, zwracając się do młodych sportowców podkreślił, że do osiągnięcia sukcesu niezbędne są trzy czynniki: pasja, wiara w sukces i upór. „Pamiętajcie, że kiedy przyjdzie moment zwątpienia, a takie momenty są nieodłącznym elementem sportu, to musi to być jednocześnie moment, kiedy zaczniecie pracować jeszcze bardziej” – podkreślił K. Kosowski.

„Sukcesy sportowców i trenerów pochodzących z naszej gminy dostrzegamy nie tylko my, jej mieszkańcy, ale również pasjonaci sportu z terenu powiatu, województwa i całego kraju. Dzięki temu możemy się cieszyć z sukcesów w plebiscytach nagradzających „Sportowców roku” – mówił Burmistrz W.Janiszewski, gratulując Alicji Klasik zdobycia tytułu „Człowieka Roku Rybnik.com.pl” w kategorii sport oraz Krzysztofowi Grochli, który otrzymał tytuł „Trenera Roku” w plebiscycie Dziennika Zachodniego.

Gratulacje utalentowanym sportowcom złożyli także Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń, radni Rady Miejskiej oraz członkowie Zespołu ds. Stypendiów Sportowych: Marek Szczech – przewodniczący komisji zdrowia, sportu, rodziny i polityki społecznej Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, Krystyna Jasiczek – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Dariusz Luks – menadżer sportu w MOSiR Czerwionka-Leszczyny oraz Sławomir Paluch – menadżer sportu w MOSiR Czerwionka-Leszczyny

Wieczór swoimi występami uświetnił Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM oraz Formacja Taneczna Zygzak.

Nagrody Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w roku 2018 otrzymali:

1. Julia Myszkowska
2. Julia Cichoń
3. Dawid Świątecki
4. Michał Nocoń
5. Bartosz Niedobecki
6. Emilia Zemlak
7. Adrian Strużny
8. Dominik Cinal
9. Adam Drygalski
10. Grzegorz Thoak
11. Oliwier Kruszewski

Stypendia Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w roku 2018 otrzymali:

1. Wiktoria Ptaczek
2. Tomasz Nieradzik
3. Zuzanna Binkowska
4. Klaudiusz Górny
5. Nina Janczak
6. Weronika Duraj
7. Milena Marzec
8. Dominik Janczak
9. Patryk Herdzina
10. Marta Kamińska
11. Patrycja Matla
12. Kamil Warchoł
13. Krzysztof Gumiński
14. Klaudia Chrostek
15. Kinga Zgryźniak
16. Alicja Klasik

Wyróżnienia Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w roku 2018 otrzymali:

1. Piotr Janczak
2. Tomasz Perliński
3. Adam Drygalski
4. Drużyna Juniorów KS „Skoczek”
5. Drużyna Seniorów KS „Skoczek”

Wyróżnienia w postaci dyplomu otrzymali:

1. Rafał Warsiewicz

2. Robert Profaska

3. Kinga Szendzielorz

4. Rafał Szopniewski

Info: czerwionka-leszczyny.pl