Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się Gala Biznesu połączona z wręczeniem nagród gospodarczych Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny „Diament Biznesu 2018”.

Uroczystość stanowiła formę podziękowania złożonego na ręce przedsiębiorców, którzy rozwijając swoje firmy i ich potencjał, jednocześnie budują w Gminie i Mieście wizerunek biznesu odpowiedzialnego, dbającego o zrównoważony rozwój i otoczenie zewnętrzne. Zapewniają miejsca pracy i wytwarzają produkty, będące doskonałą wizytówką, marką miejscowości.

„Od kilku lat, wraz z początkiem roku, spotykamy się, aby wyróżnić i uhonorować przedsiębiorców. Swoją odwagą, determinacją, a przede wszystkim chęcią inwestowania i rozwijania swoich firm w naszej gminie wypełniliście lukę, która pozostała po zamkniętej kopalni – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Za wszystko, co robicie dla tej gminy, za miejsca pracy dla jej mieszkańców, ale również za promocję miejscowości, w imieniu władz samorządowych, pragnę Wam bardzo serdecznie podziękować. Na kolejny rok, życzę spokoju, dobrego prosperowania Waszych firm, jak najwięcej podpisanych kontraktów, ale również pomyślności w życiu rodzinnym” – dodał burmistrz.

Gratulacje na ręce nagrodzonych złożył także Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda.

Kapituła nagrody w składzie:

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski

Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda

Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik

Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik,

działając na mocy uchwały Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, obradowała 8 lutego i spośród zgłoszonych nominacji wyłoniła laureatów nagrody gospodarczej Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny „Diament Biznesu 2018”.

Kategoria: Produkcja

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Iwona Profaska

Firma działa od 2008 roku i specjalizuje się w wypiekach chleba, bułek, kołocza i ciast. Do sztandarowych produktów zaliczyć możemy „Chleb żytni”, „Kresowy” i „Chleb Szczepana”. Produkty te mają już swoich stałych wielbicieli. Wszystkie wypieki przygotowywane są metodą rzemieślniczą, na naturalnym zakwasie, bez zbędnych ulepszaczy. Firma prowadzi trzy sklepy na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny i zatrudnia 12 osób. Sponsoruje wiele wydarzeń społecznych, wspiera szkołę i kościół.

Kategoria: Usługa

Spółka Allnet

Firma zajmuje się importem oraz dystrybucją sprzętu sieciowego. Sprzęt ten w postaci urządzeń, anten, akcesoriów oraz okablowania używany jest do budowy sieci komputerowych, w szczególności sieci światłowodowych oraz bezprzewodowych. Od 2008 roku, kiedy został otwarty śląski oddział firmy, mieszczący się w sołectwie Bełk, firma nieustannie powiększa bazę swoich klientów. To właśnie zadowoleni klienci są głównym motorem rozwoju firmy. Cenią oni wysokiej jakości produkty przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Wszystkie produkty, przed wprowadzeniem na rynek, są skrupulatnie testowane przez specjalistów firmy. Klienci mogą więc mieć pewność, że zakupiony towar spełni ich oczekiwania, a zbudowane w oparciu o niego sieci komputerowe będą wydajne i praktycznie bezobsługowe. Wszystkim klientom firma oferuje pełne wsparcie na etapie projektowania, doboru urządzeń i ich późniejszej konfiguracji. Firma obsługuje klientów w całej Polsce, a od niedawna zdobywa ich także poza granicami kraju. Z roku na rok osiąga wzrost przychodów i zwiększa zatrudnienie, wspiera również społeczność lokalną. Podejmuje także ambitne plany rozwoju na najbliższe lata.

Kategoria: handel

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Wojciech Neumann

Firma Księgarnie Neumann działa od 1993 roku
Zajmuje się handlem książkami, zabawkami, artykułami szkolnymi i biurowymi oraz modelami samochodów.
Posiada cztery, doskonale zaopatrzone księgarnie w dzielnicach: Czerwionka i Leszczyny oraz miejscowościach Ornontowice i Orzesze.
Firma troszczy się o zadowolenie klienta, stawia na bogaty wybór asortymentu, oferowany w przystępnych cenach. Funkcjonuje z dużym powodzeniem udowadniając, że niewielkie, lokalne księgarnie dzięki determinacji ich właścicieli, ale też wyraźnej potrzebie klientów, są ważnym miejscem w lokalnej społeczności, podejmują się także istotnej roli popularyzacji czytelnictwa . Firma posiada także sklep internetowy www.automodele.eu
Zatrudnia 18 pracowników. Współpracuje ze szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami i często angażuje się w akcje charytatywne.

Kategoria: Wybitne Zaangażowanie Społeczne

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Lechbudex Lech Pastuszka

Firma prężnie działa na rynku usług budowlanych od 1992 roku, kierując swój profil działalności na wykonywanie wszelkiego rodzaju robót inżynieryjnych, drogowych oraz ziemnych. Misją firmy jest stałe poszerzanie horyzontów, które zapewni utrzymanie jakości świadczonych usług oraz pozwoli na wzrost potencjału przedsiębiorstwa. Firma nieustannie stara się rozwijać zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią sprostać nawet najbardziej złożonym problemom inżynierii lądowej. Lechbudex zwiększa swoje obroty i stale inwestuje w nowoczesny i spełniający wszelkie wymogi ekologiczne sprzęt. Działalność firmy skierowana jest nie tylko na rozwój, ale również – poprzez branie udziału w ambitnych zadaniach realizowanych przez lokalne samorządy – na realizację przedsięwzięć, poprawiających jakość życia mieszkańców Gmin i Miast.

Ważnym obszarem dla firmy Lechbudex jest zaangażowanie społeczne. Poprzez swoją charytatywną pracę firma wspiera parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy, a wraz z Caritas Polska wspiera i współorganizuje coroczną akcję gromadzenia artykułów spożywczych pod nazwą „Bank żywności”.

W kategorii firma roku kapituła postanowiła przyznać zaszczytną nagrodę firmie Transport Ciężki POLCAB Norbert Gamoń

Historia spółki sięga lat 80. ubiegłego wieku, kiedy to powstała firma POLCAB świadcząca usługi w transporcie międzynarodowym. W roku 2004 działalność firmy została poszerzona o sprzedaż maszyn budowlanych, a pięć lat później wprowadzono dodatkowe usługi wynajmu sprzętu budowlanego. Od tamtej pory firma nieustannie się rozwija, podnosząc jakość świadczonych usług, oraz zdobywając coraz to nowe obszary rynków europejskich i światowych.

Zakres działalności Spółki obejmuje między innymi projektowanie, wykonywanie i montaż
na podwoziach samochodowych specjalnych urządzeń służących do: hydrodynamicznego czyszczenia kanalizacji, czyszczenia wpustów i studzienek ulicznych oraz transportu nieczystości płynnych. Urządzenia te są zabudowywane na podwoziach samochodów marek Renault, Volvo, DAF, Mercedes, IVECO oraz MAN. Firma posiada własne biuro konstrukcyjne i zatrudnia konstruktorów o najwyższych kwalifikacjach, dzięki czemu w produkowanych pojazdach wprowadzane są systematycznie nowatorskie rozwiązania techniczne. Firma zapewnia pełną obsługę serwisową, gwarancyjną i pogwarancyjną. Posiada serwis stacjonarny oraz mobilną grupę dysponującą w pełni wyposażonymi samochodami serwisowymi. Dba o środowisko i stawia na nowoczesne proekologiczne rozwiązania, korzystając z odnawialnych źródeł energii. Zatrudnia ponad sto osób. POLCAB jest firmą odpowiedzialną społecznie i otwartą na środowisko lokalne. Aktywnie wspiera też przedsięwzięcia kulturalne organizowane w regionie.

Gratulacje na ręce laureatów złożyli także: w imieniu Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Marka Krząkały – radny Sejmiku Śląskiego Grzegorz Wolnik, a w imieniu Posłanki na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Izabeli Kloc – radny Powiatu Rybnickiego Cezary Rajca.

W wydarzeniu uczestniczyli również:

Wójt Jejkowic Marek Bąk, Prezes honorowy Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Katowicach Tadeusz Donocik, Członek Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego Adam Miczajka, sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku Anna Michalczyk, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku Wojciech Kruczek, komendant komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach Roman Chlubek, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, przedstawiciele Rad Dzielnic i Rad Sołeckich, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, naczelnicy, kierownicy w Urzędzie Gminy i Miasta, nagrodzeni i nominowani przedsiębiorcy oraz przedstawiciele firm działających na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Dla zgromadzonych podczas Gali Biznesu wystąpił aktor, satyryk, parodysta i prezenter telewizyjny Jerzy Kryszak.

Info: czerwionka-leszczyny.pl