Dzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach wręczono nagrody dla laureatów konkursu będącego elementem kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, w której po raz kolejny bierze udział Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

„Już po raz kolejny spotykamy się na wręczeniu nagród laureatom konkursu organizowanego w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”. Możemy być dumni, że wyrasta wśród nas pokolenie ludzi świadomych, jak ogromnym zagrożeniem są wszelkiego rodzaju nałogi. Konkursy takie jak ten, nie tylko pozwalają im zaprezentować talent plastyczny i literacki, ale przypominają również nam dorosłym, że to naszą rolą jest propagowanie właściwych postaw w życiu” – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, zwracając się do dzieci i młodzieży, ale także ich nauczycieli, opiekunów i rodziców.

Kampania „Zachowaj trzeźwy umysł realizowana jest od 2002 roku w całej Polsce. Za cel stawia sobie informowanie o negatywnych skutkach sięgania po alkohol i używki, promocję trzeźwości, sportu i zdrowia, ma również zachęcać dzieci i młodzież do zachowań prospołecznych. Stawiane sobie cele realizuje poprzez współpracę z samorządami lokalnymi w całym kraju. Jednym z elementów kampanii jest odbywający się co roku konkurs plastyczno-literacki. W tej edycji zadaniem jego uczestników było stworzenie pracy zatytułowanej „Autoportret”. Ze wszystkich nadesłanych prac jury konkursu przyznało nagrody, a wśród laureatów znalazły się dzieci i młodzież z terenu Czerwionki-Leszczyn.

Nagrody otrzymali:

Emilia Lebek,
Filip Słomski,
Martyna Gajek,
Paulina Konsek,
Anna Breguła,
Michał Statkiewicz,
Amelia Kałużny,
Klaudia Konik,
Katarzyna Draga.

Dyplomy oraz nagrody laureatom wręczyli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach Celina Cymorek.

Info: czerwionka-leszczyny.pl