Przedszkole nr 8 w Czerwionce-Leszczynach odwiedzili niezwykli goście.

Byli to myśliwi z Koła Łowieckiego „Szarak” Piotr Kus i Roman Kus, osobiście bliscy grupie BIEDRONEK – tata i dziadek Dawidka.

Celem naszego spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego ważną rolą, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt oraz poczucia odpowiedzialności za stan otaczającej ich przyrody.

Panowie zwrócili dzieciom uwagę na konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego przypominając o zasadach właściwego zachowania się w lesie. Spotkanie z myśliwymi pozwoliło dzieciom znaleźć odpowiedź na pytanie: ”Czy lasom potrzebni są myśliwi?”. Wszystkie dzieci zgodnie odpowiedziały że tak, ponieważ myśliwi, podobnie jak dzieci, są „Przyjaciółmi Przyrody”, dbają o nią, opiekują się i troszczą o zwierzęta, pomagają im przetrwać zimę.

Dzieci powiedziały co jest przysmakiem dzików, saren, bażantów, zajączków i wspólnie postanowiliśmy przed feriami zorganizować wielką zbiórkę jedzenia dla zwierząt leśnych, które Pan Roman zawiezie do paśnika.

Dziękujemy za miłe spotkanie!!!

info: Przedszkole nr 8 im. Krasnala Hałabały w Czerwionce-Leszczynach.

1 KOMENTARZ

  1. A czy panowie „podobnie jak dzieci – Przyjaciele Przyrody” wspomnieli o drugiej stronie medalu, czyli o tym, że dokarmiają zwierzęta zimą, po to by potem mieć do czego postrzelać ;)? To trochę hipokryzja i manipulacja młodymi umysłami nie przedstawiać dzieciom pełnego obrazu, tylko jednostronnie przekazywać pozytywne aspekty. Rozumiem, że każdy chce przedstawić siebie w jak najlepszym świetle, ale w takiej sytuacji przedszkole powinno pokazać problem również z drugiej strony. Zrobić pogadankę o kontrowersjach związanych z likwidacją znacznej części populacji dzików ostatnio. Niech dzieciaki poznają różne strony problemu. Nie podsuwajmy im propagandowych hasełek typu „Myśliwy to przyjaciel przyrody”. Prezentujmy różne stanowiska i dajmy wybór. Nie lubię takiego prania móżdżków. Kolejny dowód na to jak przedszkola (i szkoły także) oduczają samodzielnego i krytycznego myślenia.

Comments are closed.