Wczoraj w Przedszkolu nr 1 „Promyczek” z Oddziałem Integracyjnym odbyła się dwunasta edycja Międzyprzedszkolnego Powiatowego Przeglądu Zespołów Teatralnych.

Międzyprzedszkolny Powiatowy Przegląd Zespołów Teatralnych od dwunastu edycji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem placówek przedszkolnych. Jego organizatorem od początku jest Przedszkole nr 1 „Promyczek” z Oddziałem Integracyjnycm. Tym razem, młodzi aktorzy zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością dawne legendy. Wybrzmiały opowieści o Warsie i Sawie, Szewczyku Dratewce i Smoku Wawelskim, Utopku czy księżniczce Kunegundzie. Nie zabrakło również jednej z najpopularniejszych lokalnych legend – o Rozbójniku Ramży.

„Co roku, podczas naszego przeglądu, przed publicznością swoje umiejętności aktorskie prezentują dzieci z przedszkoli z terenu powiatu rybnickiego. Cieszymy się, że wielu z nich co roku wraca, aby po raz kolejny spróbować swoich sił w przeglądzie” – mówiła Dyrektor Przedszkola nr 1 „Promyczek” Monika Sobieska. Przegląd uroczyście otworzył Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, który życzył również powodzenia wszystkim jego uczestnikom.

W XII Międzyprzedszkolnym Powiatowym Przeglądzie Teatralnym wzięło udział 9 placówek:

– Przedszkole nr 1 „Promyczek” z Oddziałem Integracyjnym w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole nr 7 „Skarbnikowa Willa” w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały” w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole Karolinka w Czerwionce-Leszczynach,
– Przedszkole w Bełku,
– Przedszkole Akademia Wyobraźni w Marklowicach.

Wszyscy uczestnicy przeglądu zaprezentowali piękne, starannie przygotowane wystąpienia. Każdemu towarzyszyły rekwizyty, które pomogły młodym widzom lepiej wyobrazić sobie kolejne losy bohaterów legend. Chociaż wszystkie występy zrobiły ogromne wrażenie na publiczności, ostatecznie jury w składzie: Monika Sobieska, Sylwia Lanuszny oraz Aleksandra Usarek wybrało zwycięzców.

Wyróżnienia:

Vincent Pardała

Igor Warzecha

Bartosz Badura

Oskar Jasiek

III miejsce:

Julia Francuz

Natalia Warzecha

II miejsce:

Anna Gendarz

I miejsce:

Magdalena Biskup

Julia Usarek

Dyrektor Przedszkola Monika Sobieska złożyła również podziękowania na ręce nauczycieli, którzy wspaniale przygotowali do występu swoich podopiecznych.

Info: czerwionka-leszczyny.pl