Czerwionka-Leszczyny: Koronawirus – bieżące informacje

0
1766

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym codziennie, począwszy od 9 marca, w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odbywają się spotkania Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Ich celem jest wdrażanie działań prewencyjnych, dostosowanie się do obowiązujących procedur, a także przygotowanie się do podjęcia odpowiednich czynności na wypadek wystąpienia zakażeń na terenie Gminy i Miasta.

 

Do tej pory na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny nie odnotowano żadnych zdiagnozowanych przypadków zakażeń koronawirusem, jednak w związku ze stanem podwyższonej gotowości, kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, wprowadzono na terenie miejscowości szereg istotnych zmian, o których UGiM informuje na bieżąco.

 

„To bardzo trudny dla nas wszystkich czas, ale proszę, by nie był on tylko powodem do wyjątkowego niepokoju, ale raczej sygnałem mobilizującym do przestrzegania wszystkich zaleceń. Bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym priorytetem – zaznacza Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Dziękuję za Państwa odpowiedzialną postawę, współpracę, zrozumienie i zaangażowanie. Służby miejskie są w pełnej gotowości, by reagować w sytuacji podwyższonego zagrożenia, jednakże dużo zależy od odpowiedniego postępowania nas samych. Proszę więc – wytrwajmy w kwarantannie, postępujmy rozważnie i odpowiedzialnie. W ciągu najbliższych, kluczowych dla rozwoju sytuacji dni, jeśli tylko to możliwe – proszę o pozostanie w domach i unikanie dużych skupisk ludzi. Proszę także o ścisłe przestrzeganie rządowych i samorządowych zaleceń” – dodaje Burmistrz.

info: czerwionka-leszczyny.pl