Czerwionka-Leszczyny: Koncert Wiedeński – Johann Strauss Gala Vienna Chamber Orchestra – 14 stycznia

0
199

120 minut raju dla uszu i duszy. Giganci polskiej wokalistyki wykonają dla Państwa najpiękniejsze arie, duety i pieśni operetkowe, operowe i musicalowe.

Zapraszamy Państwa w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie będą rozbrzmiewać najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana. Tegoroczny koncert w wykonaniu światowej Królewskiej Orkiestry pod dyrekcją znakomitego polskiego artysty – dyrygenta Dariusza Kasperka. Orkiestrze towarzyszyć będą znakomici soliści międzynarodowych scen. Artyści przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca prezentując niezwykły kunszt wokalny i instrumentalny. Wśród solistów usłyszą Państwo znakomitą polską sopranistkę Roksanę Majchrowską solistkę Opery Śląskiej w Bytomiu. Joanna Iwaszkiewicz mezzosopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach jest laureatką wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów wokalnych. Jej niezwykły głos, muzykalność jak i wyjątkowe interpretacje przeniosą słuchaczy w czasy Johanna Straussa. Tenor Łukasz Ratajczak – zwycięzca kilkunastu międzynarodowych konkursów wokalnych. Już podczas studiów koncertował na wielu scenach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii i Kazachstanie.

W 2016 roku zadebiutował rolą Boniego w „Księżniczce czardasza” Emmericha Kalmana wystawianej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jako solista współpracuje z, Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą w Białymstoku a także prowadzi aktywną działalność koncertową. Jego głos nie ma sobie równych. To niezaprzeczalnie światowa barwa tenora, który zachwyca każdą publiczność. Krzysztof Lachman zadebiutował we wrześniu 2020r. na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w roli Mengone w operze Lo Speziale J. Haydna.

Od listopada 2022 roku jest stypendystą Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Ta niezwykła gala będzie wzbogacona wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczenie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu. Pary taneczne to soliści Narodowego Teatru Opery i Baletu we Lwowie.

W ten magiczny wieczór zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa takie jak uwertura z Zemsty Nietoperza, Keiser Marsz, Marsz Radetzki, walc Nad pięknym modrym Dunajem, Wiedeńska krew, czy Odgłosy wiosny, Róże Południa a także polki Trich Trasch, Eljen Magiar Polka, Anne Polka, Polka z kowadłem, Gromy i Błyskawice i wiele innych orkiestrowych szlagierów. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: Zemsty Nietoperza, Barona Cygańskiego, Księżniczki Czardasza, Hrabiny Maricy, Wesołej Wdówkiczy Krainy Uśmiechu. Publiczność wysłucha między innymi: arie „Adeli”,„Kuplety Orlowskiego”, arię „Olimpii”, „Czardasz Sylvi”, kuplety Barinkaya„Wielka sława to żart”, „Graj Cyganie”, „ Artystki z variete”, „Ach jam pocałunki kradł”, pieśń„ Boniego”, przebój Jana Kiepury „Brunetki Blondynki R. Stolza” a także duety wszechczasów, m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, „Jakże mam Ci wytłumaczyć”, „Jedź do Verasdin”, „Co się dzieje oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Tłumy Franków” z Księżniczki Czardasza, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Nie zabraknie także sztandarowych pieśni neapolitańskich takich jak: „O sole mio”, „Funikuli-Funikula”, „O Surdato N’namurato”, „Mamma son tanto felice”oraz wiele innych muzycznych niespodzianek.

Charakterystycznym dla koncertów Vienna Chamber Orchestra z wymienionymi solistami jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z mistrzowskim opanowaniem sztuki wokalnej, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Koncert Wiedeński to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia ich miły i autentyczny sceniczny wizerunek. Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu do przebogatego świata operetki.

Miejsce: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach
Termin: 14 stycznia 2024, godz. 19.00
Bilety: 90/110 zł
Bilety do kupienia w kasie CKE oraz na https://www.ckecl.pl/kup-bilet/

Info: Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here