Czerwionka-Leszczyny: Koncert jubileuszowy Kapeli z Naszego Miasteczka

0
552

30 lot przeszło w lot

     Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz Kapela z Naszego Miasteczka to  organizatorzy koncertu urodzinowego „30 lot przeszło w lot”.

     4 czerwca 2019 r odbył się na deskach Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach Jubileuszowy koncert, na 30 lecie działalności zespołu. Zespołu, który coby nie mówić posiada już całkiem spore grono fanów i sympatyków. Kto bowiem nie zna, nie widział i nie słyszał, bogatej twórczości członków zespołu. Wzbogacają oni swoim repertuarem większość imprez gminno-miejskich, reprezentują gminę i miasto w wielu festiwalach czynnie biorąc udział w regionalnych przeglądach.

 

    Kapela jest kontynuatorką śląskiej kapeli i kabaretu podwórkowego „Trzy Ofiary Drogi do Europy”, która powstała w 1989 roku. Po 25 latach działalności zmieniła ona nazwę na „Kapela z Naszego Miasteczka”. Członkowie kapeli tworzą utwory w autentycznej gwarze śląskiej. Repertuar zespołu stanowią piosenki autorskie, ludowe, biesiadne, popularne oraz monologi i skecze.

    Kapela reprezentuje MOK na festiwalach, jarmarkach kapel podwórkowych oraz na innych imprezach rangi ogólnopolskiej i regionalnej. Dotychczas zespół zdobył ponad pięćdziesiąt I, II i III miejsc, wyróżnień i nagród publiczności. Dwukrotnie, w latach 1994 i 1995, wywalczył tytuł Mistrza Humoru Śląskiego na festiwalu w Rudzie Śląskiej, organizowanego przez kabaret „Rak”. Na festiwalu Kabaretów Małomiasteczkowych w Sycowie w 2000 roku Kapela zdobyła Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do ostatnich sukcesów artystów można zaliczyć II miejsce w Ogólnopolskich Festiwalach Kapel Folkloru Miejskiego w Brzegu oraz Przemyślu.