Czerwionka-Leszczyny: Kolejny transport z darami

0
292

Dziś do Czerwionki-Leszczyn dotarł drugi transport darów dla Ukrainy, zorganizowany przez społeczność zaprzyjaźnionego miasta Bad Sachsa.

Zbiórka darów została zorganizowana w miejscowości Bad Sachsa przez Burmistrza Daniela Quade oraz mieszkańców.

Wśród rzeczy, które dotarły do Czerwionki-Leszczyn znalazły się m.in. środki czystości, odzież, oraz żywność. Zabrane dary już po raz drugi przywiózł Pan Grzegorz Muras, mieszkaniec Bad Sachsy, a wcześniej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

„Trasa trwała siedem godzin i przebiegła bez przeszkód. Cieszę się, że mogę także włączać się w pomoc dla uchodźców i mam nadzieję, że za kilka tygodni znowu będę mógł odwiedzić Czerwionkę-Leszczyny z kolejnymi darami dla potrzebujących” – mówił Pan Grzegorz Muras.

„Cieszę się, że przyjaciele zza naszej zachodniej granicy, dostrzegają problemy i potrzeby uchodźców w Polsce. Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy w miejscowości Bad Sachsa zaangażowali się w zbiórkę i transport darów. Dziękuję Burmistrzowi Danielowi Quade oraz całej lokalnej społeczności, która zaangażowała się w działania na rzecz obywateli Ukrainy- podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski – Zebrane dary przekażemy uchodźcom przebywającym na terenie naszej gminy. W planach mamy także bezpośredni transport do partnerskiego miasta Dubno” – dodał Burmistrz.

Dary zostały już przekazane do funkcjonującego w CKE magazynu, z którego korzystają obywatele Ukrainy oraz do pomieszczeń tymczasowych przy ul. Młyńskiej, gdzie mieszkają uchodźcy.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto: Hanna Piórecka-Nowak