Kolejny „śmieciarz” ustalony przez Stowarzyszenie Proekologiczne Zielone Miasto.

Sprawa śmieci przy Rybnickiej trafiła do Straży Miejskiej.

Tymczasem kolejne spore wysypisko przy ul. Markwioka zgłoszone do Nas i …jest bardzo prawdopodobne, że i tym razem sprawca był tak „miły” i zostawił namiar . W notatniku zapisał „MÓJ NUMER”  WSPANIALE ! . Zgodnie z zapowiedzią również zgłaszamy do SM. O wynikach postępowań poinformujemy.

Przy okazji chcieliśmy poruszyć dwie kwestie.
Pierwsza to zgłoszenia do Straży Miejskiej – zgłaszając takie czy inne wykroczenia możecie usłyszeć prośbę o wasze dane a nawet, że zostaniecie świadkami w sprawie. To wszystko prawda, ale Wasze dane mogą być ujawnione dopiero na etapie postępowania przed sądem a do takich dochodzi dość rzadko więc spokojnie – to nasz obowiązek, zgłaszajmy śmieci, ścieki i kopciuchy !!

Druga to pytania jakie padały pod poprzednimi postami. Uważamy, że niezbędna jest kontrola odbieranych śmieci pod kątem ich stopnia segregacji – a kontrolę taką powinniśmy wymóc na firmie świadczącej usługi wywozu. Póki co możesz do kubła wsypać wszystko i gwarantuje, że nikt nic nie powie, i tak w wielu przypadkach po prostu się dzieje. Widać to chociażby po ilości worków pod posesjami.

info: SP „Zielone Miasto” w Czerwionce-Leszczynach