Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyło się wspólne kolędowanie przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stanowicach. Wspólnie z nimi wystąpił Chór „Hiacynt”.

„Już po raz kolejny spotykamy się w styczniu, żeby zarówno wspólnie kolędować, ale także złożyć najlepsze życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Te dwa styczniowe święta mają niezwykle rodzinny charakter, również najlepiej kolędować w gronie rodziny, dlatego już od dłuższego czasu Dzień Babci i Dziadka przyjmują u nas taką formę” – mówił Jacek Wowra, Dyrektor SP Stanowice. Kolędowanie rozpoczęły przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie SP Stanowice, którzy zaprezentowali jasełka pt.: „On jest Królem”. Po nich wystąpili uczniowie starszych klas oraz stanowicki Chór „Hiacynt”. Ze sceny CKE wybrzmiały zarówno znane kolędy, jak „Dzisiaj w Betlejem”, ale także pastorałki „Mario, czy ty wiesz”, „Szukają” czy „Bosy pastuszek”.

Dzieci i młodzież zachęcały zgromadzone babcie i dziadków do wspólnego kolędowania. Piękne występy młodych artystów wywołały na twarzach zgromadzonych gości uśmiech, nie zabrakło również łez wzruszenia. Oklaski, mające nagrodzić trud włożony w przygotowanie koncertu trwały wyjątkowo długo.

Wyjątkowy koncert kolęd oklaskiwali: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanowicach Jacek Wowra, Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Jacka w Stanowicach Dariusz Gembała, nauczyciele, wychowawcy oraz zaproszeni rodzice i dziadkowie.

Info: czerwionka-leszczyny.pl