Dziś Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski spotkał się z Kingą Gliną, radną Młodzieżowego Forum Samorządowego w Czerwionce-Leszczynach.

Kinga niestety nie mogła uczestniczyć w uroczystym przekazaniu zaświadczeń o wyborze do MFS, które odbyło się podczas sesji Rady Miejskiej, ale już z zapałem włączyła się w pracę młodych społeczników.

Dziś odebrała także z rąk Burmistrza zaświadczenie o wyborze i gratulacje. W spotkaniu z Kingą uczestniczyła także naczelnik Biura Rady Alina Kuśka.

Kinga ma 14 lat, mieszka w Książenicach, lubi pływać, uczy się grać na ukulele, jej ulubionym przedmiotem w szkole jest historia. W Młodzieżowym Forum Samorządowym chciałaby się skupić na pracy na rzecz młodych mieszkańców Gminy i Miasta.

8 stycznia w Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach odbyły się warsztaty dla członków Młodzieżowego Forum Samorządowego Czerwionki-Leszczyn: „Jak działa gmina? Rada Miasta, Burmistrz, struktura urzędu”. Warsztaty poprowadził Michał Stokłosa, Radny Rady Miejskiej Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w latach 2014-2018, a także wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk. Celem warsztatów było zapoznanie młodzieży z ideą samorządności, a także czym zajmuje się Burmistrz, Rada Miejska, kto może zostać radnym, oraz co należy do zadań poszczególnych wydziałów i jednostek urzędu.

Info: czerwionka-leszczyny.pl