Czerwionka-LeszczynyNewsySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny/Katowice: VI Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin.

Czerwionka-Leszczyny/Katowice:

29 maja 2021r. odbył się

VI Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

w Hali Sportowej MOSiR Katowice, z udziałem około 250 zawodników ze Śląska.

Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny, reprezentowali Nina Janczak w kat. juniorka -60kg, Maria Dryjańska w kat. kadetka +35kg, Filip Kubica w kat. młodzik -45kg oraz Oliwia Małkiewicz w kat. juniorka młodsza +55kg.

W kategorii kata do ścisłego finału zakwalifikowali się Maria Dryjańska i Filip Kubica, ostatecznie zajmując wysokie 6 miejsca W kategorii kumite – Nina Janczak zajęła wysokie 2 miejsce.

Pozostali zawodnicy stoczyli pasjonujące walki, jednak nie udało im się dostać do strefy medalowej.
Oliwia Małkiewicz w swoim pierwszym turnieju uległa zawodniczce, która ostatecznie zawody wygrała. Warto zauważyć, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

Sędzią głównym turnieju był shihan Edward Urbańczyk, sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Organizatorem Mistrzostw Śląska był TKKF “CZARNI” Katowice.

Opiekunem grupy był sensei Piotr i sempai Janusz Dryjański. Sensei Piotr sprawował również funkcję sędziego. Rodzicom dziękujemy za opiekę podczas turnieju i wsparcie podczas walk.
Wyjazd i udział w turnieju był współfinansowany przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszych treningów.