Po sukcesie ubiegłorocznego wydawnictwa, Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny przygotowuje kolejną edycję wyjątkowego kalendarza promocyjnego miasta.

Zasady pracy nad wydawnictwem nie ulegają zmianie.

„Mieszkańcy z wielkim entuzjazmem rok temu włączyli się w to przedsięwzięcie i dopytywali już o kolejne edycje. Szukaliśmy więc pomysłu na temat, który mógłby zintegrować lokalną społeczność, pozwolić na wcielanie się w różne role, co sprawiło naszym modelom mnóstwo radości. Niezwykle istotne było dla nas, aby – jak przed rokiem – kalendarz poza wymiarem estetycznym, miał również pewien walor edukacyjny. Nawiązywał do pięknej śląskiej kultury, lokalnych tradycji, pielęgnował je i ocalał – podkreśla Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik UGiM, pomysłodawczyni kalendarza. – Postanowiliśmy więc sięgnąć po nasze wspaniale legendy i opowieści. Historie z folkloru Górnego Śląska – o Utopku, Skarbniku, Południcy, ale także zaprezentować te związane wyłącznie z naszą miejscowością np. legendę o rozbójniku Ramży czy o karczmie w Książenicach”.

Organizatorzy planują sesje zdjęciowe w różnych miejscach Gminy i Miasta m.in. na terenie Pojezierza Palowickiego, Wzgórza Ramża, Familoków, Uroczyska Głębokie Doły, w parku przy leszczyńskim zamku. Poza zdjęciem, w kalendarzu mają znaleźć się spisane historie zaprezentowanych bohaterów. W tym celu twórcy kalendarza sięgnęli do literatury fachowej, ale także do wspomnień starszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn.

„Już poszukujemy odpowiednich scenerii, strojów i rekwizytów – zaznacza Maria Śliwa, autorka zdjęć do kalendarza. – Mamy nadzieję, że mieszkańcy nie zawiodą i równie chętnie, jak przed rokiem, odpowiedzą na naszą propozycję współpracy. Sesjom fotograficznym na Familokach za każdym razem towarzyszyła dobra zabawa i mnóstwo śmiechu. Był to naprawdę wspaniały czas i czułam wielki sens tego działania. Jestem silnie związana ze Śląskiem i z tradycją tego regionu. Mam nadzieję, że tegoroczne wydawnictwo będzie równie udane” – dodaje.

Zapraszamy do włączenia się w to przedsięwzięcie i udziału w stylizowanych sesjach zdjęciowych.

Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę i zobaczyć swoje zdjęcie w kalendarzu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, wyślij zgłoszenie (podaj imię, nazwisko oraz wiek).

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo:

rzecznik.prasowy@czerwionka-leszczyny.com.pl lub

mariasliwax@gmail.com

Zapraszamy do współpracy!

Info: czerwionka-leszczyny.pl