Dobry humor to podstawa. Jak ekspresowo można było poprawić sobie humor bez większego wysiłku? To proste – wystarczyło się pojawić w dniu 18 stycznia 2020 roku w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Tego dnia zawitał jeden z czołowych polskich kabaretów „ Kabaret Skeczów Męczących”. Artyści przyjechali ze swoim najnowszym programem „Najśmieszniejszy” czyli prawdziwą ucztą dla zmysłów.

„ Kabaret Skeczów Męczących” – pod tą kontrowersyjną nazwą kryje się kielecki zespół założony w 2003 roku znany również jako KSM.

W skład zespołu wchodzi Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz oraz Jarosław Sadza.

Jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów, który wciąż zachwyca reagując na bieżące wydarzenia z Polski i ze świata.  Z roku na rok sami podnoszą sobie poprzeczkę, przygotowując coraz bardziej dojrzałe programy. Podbili serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności.

Poza największymi festiwalami kabaretowymi, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, pokazują się szerokiej publiczności współprowadząc z sukcesami wydarzenia muzyczne: Eska Music Awards, Sabat Czarownic, Top Trendy; jak i kabaretowe. Na swoim koncie mają również prowadzenie największej trasy rozrywkowej w Polsce – Polska Noc Kabaretowa 2017.

Przez 16 lat na scenie „Kabaret Skeczów Męczących” zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów.

I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów byli motywem przewodnim najnowszego programu, z którym przyjechali do CKE w Czerwionce-Leszczynach.

Premierowy program „Najśmieszniejszy” został naszpikowany nowymi skeczami i stuprocentowym entuzjazmem, lekkością oraz niepohamowaną radością.

To niemal dwugodzinne spotkanie z KSM przeniosło widzów do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem „Kabaretu Skeczów Męczących” powstał hit nad hitami, którego nie powinno się w żaden sposób przegapić.

Publiczność, która wypełniła widownię do ostatniego miejsca w CKE, była pod wielkim wrażeniem absolutnie rewelacyjnego spektaklu i znakomitej gry aktorskiej.  Panowie stworzyli naprawdę wyborną kombinację bezpretensjonalnego humoru, która znakomicie bawiła od pierwszej do ostatniej minuty. Jedyny minus… było zdecydowanie za krótko!

Relacja: Agnieszka Łyko