W piątkowe i sobotnie popołudnie scenę Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach wypełnił taniec – Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm obchodził swoje 20-lecie.

„Patrząc na Wasz dzisiejszy występ wszyscy jesteśmy dumni z tego, że tak wyjątkowe grupy działają w Czerwionce-Leszczynach – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Aby istnieć przez tyle lat, niezbędna jest nie tylko ciężka praca, ale również umiejętność zainspirowania, zachęcenia i wydobycia zarówno z młodszych, jak i starszych osób talentu. Tej umiejętności serdecznie gratuluję” – dodał Burmistrz. Burmistrz wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernardem Strzodą złożył całemu zespołowi najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu.

„Wiele lat temu, ktoś powiedział mi, że w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach szukają nauczyciela tańca. Na początku myślałam, że będę tutaj przez 3 miesiące – zostałam 20 lat – mówiła Beata Gużda-Krzyżaniak, założycielka Zespołu Rytm. – Dziękuję wszystkim, którzy przez te wszystkie lata byli z nami, pomagali nam i kibicowali” – dodała.

Podczas jubileuszowego występu publiczność mogła podziwiać nie tylko taneczne, ale również wokalne talenty tancerek Rytmu – Zuzanny Okseniuk oraz Natalii Gierlich, których występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Gościnnie wystąpiła również Formacja taneczna ZYGZAK. Na zakończenie uroczystości wszystkie tancerki otrzymały pamiątkowe medale.

Zespół Tańca Nowoczesnego Rytm istnieje od października 1998 roku. Jego założycielem, choreografem i kierownikiem artystycznym od początku jest Beata Gużda-Krzyżaniak. Od zeszłego roku najmłodszą i najstarszą grupę prowadzi Anna Gocyk. Zespół rozwijał się na przestrzeni lat, odnosił liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach tańca w Polsce i za granicą. Na przestrzeni 20 lat zdobył ponad 300 nagród, z czego 200 to miejsca na podium. Tancerze w wieku od 6 do 46 roku życia obecnie tańczą w sześciu grupach – Mini Rytm, Rytm Kadetki A, Rytm Kadetki B, Rytm Juniorki, Rytm Seniorki oraz Rytm Deluxe. Zespół prezentuje różne rodzaje tańca takie jak: jazz, funky, disco, hip hop, jak również taniec z pomponami, wprowadzony w 2014 roku.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Prezes Stowarzyszenia Mażoretek, Tamburmajoretek i Cheerleaderek Polskich z Siedzibą w Opolu Stanisław Rewiński, najbliżsi tancerek Rytmu, byli tancerze zespołu, jak również przyjaciele formacji.

Info: czerwionka-leszczyny.pl