26 września na terenie obiektów Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się INDUSTRIADA. Zapraszamy także na Familoki!

„Na ostatni guzik dopinamy scenariusz wydarzeń dla naszych uczestników, mamy nadzieję, że pogoda dopisze – mówią organizatorzy z Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. – Tegoroczna Industriada odbywa się w reżimie sanitarnym, musimy się także liczyć z możliwością wprowadzenia czerwonej strefy, która całkowicie uniemożliwi nam organizację wydarzenia. Udział w święcie Szlaku Zabytków Techniki będzie także wiązał się z dostosowaniem uczestników do wymogów sanitarnych. Dlatego bardzo prosimy o śledzenie informacji, które publikować będziemy na bieżąco na stronie internetowej UGiM oraz na Facebooku”.

Tegoroczne hasło Industriady brzmi „Natura w przemyśle” i do tego motywu przewodniego nawiązują wszystkie atrakcje. W godzinach 12.00,14.00,16.00,18.00 zapraszamy na zwiedzanie Familoków z przewodnikiem (zbiórka przy ul. Mickiewicza 10). Warto przypomnieć, że nasze piękne osiedle budowano zgodnie z koncepcją miasta-ogrodu i troska o okalającą budynków zieleń do dziś jest niezwykle ważna zarówno dla gminy, jak i mieszkańców Familoków.

Industrializacja na Śląsku nigdy nie rozwinęłaby się tak mocno, gdyby nie łaskawość natury naszego regionu. Pamiętajmy też o naturalnej, dobrej energii i o tym, by o nią dbać i troszczyć się o środowisko. Natura i ekologia stanowią inspirację dla tegorocznych industriadowych aktywności.

Od godz. 15.00 do 18.30 zapraszamy na warsztaty – ceramika, ekotobry, sól do kąpieli, makrama czyli niezwykle popularna obecnie sztuka wiązania sznurków bawełnianych, kwiatowe wianki, las w słoiku, #kamyczki z Familoków i wiele innych. Przygotowaliśmy także Bajtel Industriadę – industrialne animacje dla najmłodszych, warsztaty teatralne, energetycznie naturalne, edukacyjne, wesołe zabawy ruchowe. Szczególnie polecamy także żywiołową, barwną, bębniarską paradę, która rozpocznie się o godz. 17.00 na placu rekreacyjnym, a także plenerowy spektakl łączący taniec, pantomimę oraz elementy żywej rzeźby „Szczęśliwe zorze w Czerwionki kolorze”, który zaplanowano na finał wydarzenia o godz. 18.30.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tegorocznej Industriadzie prosimy o zakrywanie ust i nosa i dostosowanie się do wytycznych organizatora.

Info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here