W dniu 02.03.2019 odbył się II Turniej Karate Kyokushin pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Nasz klub reprezentowało 9 zawodników Dominik Janczak, Milena Marzec, Zuzanna Binkowska, Nina Janczak, Maria Dryjańska, Szymon Paszko, Przemysław Paszko, Bartosz Czajewski i Szymon Stachowicz. W kategorii kumite Dominik Janczak zdobył złoty medal i brąz w kata, Milena Marzec w kumite brąz i kata brąz, Zuzanna Binkowska w kategorii kata srebro, Nina Janczak w kategorii kumite brąz, Maria Dryjańska w kategorii kata brąz i wpięciu technikach złoto, Szymon Stachowicz w kategorii kumite no kontakt złoto, w kata 5 miejsce w pięciu technikach srebro

Pozostałym zawodnikom nie udało się przebić do strefy medalowej. Mogliśmy również liczyć na doping ze strony członków naszego klubu t.j. Emilki, Igora i Oli.

W turnieju startowało około 300 karateka z całej Polski. Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Terminatus, którego kierownikiem jest sensei Artur Sroka 4 Dan, sędzią głównym był shihan Janusz Piórkowski 5dan. Opiekunami grupy byli sensei Piotr i senpai Ania.

Turniej był współfinansowany przez gminę i miasto Czerwionka-Leszczyny! Osu!!

info: Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny