Mija dokładnie rok od śmierci Björga Lambrechta – belgijskiego kolarza z drużyny Lotto-Soudal, który w Bełku, 100 kilometrów przed metą 3.etapu ubiegłorocznego wyścigu Tour de Pologne, uległ wypadkowi i pomimo walki o jego życie, zmarł w szpitalu w Rybniku. Dzisiaj w miejscu wypadku uczczono jego pamięć.

O godz. 8.30 w kościele pw. św. Jana Sarkandra w Bełku odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłego kolarza. Po mszy jej uczestnicy udali się na ulicę Palowicką, gdzie dokonano poświęcenia krzyża, stojącego w miejscu wypadku Björga Lambrechta.

„Dzisiejsze spotkanie jest wyjątkowe, a zapalone znicze to jedynie symbol tego, że mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn nie zapomnieli o tym, co wydarzyło się rok temu – mówił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Miejsce, w którym stoi krzyż, jest szczególne dla kolarzy, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Swoje podziękowania składam zarówno tym, którzy odwiedzają to miejsce, ale przede mieszkańcom ulicy Palowickiej, za to, że dbają o nie każdego dnia” – dodał Burmistrz.

W uroczystościach uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Pełnomocnik Burmistrza ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Cichoń oraz sympatycy kolarstwa i wyścigu Tour de Pologne.

Info: czerwionka-leszczyny.pl