Czerwionka-Leszczyny: Gminny Dzień Seniora

0
205

W miniony piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się „Gminny Dzień Seniora”.

 

„Dziś spotykamy się, aby uczcić wyjątkowe święto ludzi starszych, a więc tych, którym należy się szacunek i wdzięczność za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Chciałbym zwrócić uwagę, że wielu z nich wciąż angażuje się na rzecz naszej gminy, chce służyć, pomagać, być aktywnym. Jesteście wyjątkowi! Dziękuję Wam za to że pracowaliście, pracujecie i życzę, abyście pracowali dla mieszkańców gminy jak najdłużej. Dziś chciałbym także podziękować osobom, które angażują się na rzecz seniorów. Dziękuję partnerom Karty Seniora, dziękuję siostrom służebniczkom NMP pracującym w domu pogodnej starości w Bełku, dziękuję przedstawicielom samorządu. Pragnę podziękować także za wspaniałą akcję promującą szczepienia, w której uczestniczyli nasi seniorzy. Wszystkim Państwu życzę zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia w kolejnych latach”

– powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Do podziękowań, życzeń i gratulacji dołączył Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska:

„Senior to brzmi dumnie, a Państwo jesteście wspaniałym przykładem tego, że będąc seniorem wciąż można się rozwijać i spełniać swoje marzenia. Dajecie wiele od siebie, działacie w różnych obszarach, okazujecie swoje serce potrzebującym, a my po prostu cieszymy się, że jesteście. W imieniu samorządu powiatowego chciałem Wam serdecznie podziękować, życzyć wiele zdrowia, radości i wszystkiego dobrego na kolejne lata”.

Pełnomocnik do spraw społecznych Aleksandra Chudzik podsumowała kampanię promującą szczepienia przeciwko COVID-19:

„Tęskniliśmy za Wami i dlatego bardzo cieszymy się, że dziś możemy wspólnie uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować seniorom, którzy mieli odwagę i chcieli powiedzieć do młodych osób z bilbordów, plakatów i ulotek „Szczepicie się!”.

Warto przypomnieć, że w kampanii promującej szczepienia uczestniczyła najstarsza mieszkanka gminy i powiatu 108-letnia Anna Gawłowska. Pani Annie na zdjęciach towarzyszy córka Urszula Gawłowska. Z okazji Dnia Seniora Panią Annę odwiedziła Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, która przekazała jej życzenia oraz podziękowania za udział w kampanii. Podczas uroczystości w CKE złożono podziękowania także dla kolejnych bohaterów kampanii – Państwa Anny i Franciszka Świtałów oraz przedstawicieli Uniwersytetu Trzeciego Wieku i grupy „Seniorów z Zameczku”.

Goście „Gminnego Dnia Seniora” uczestniczyli także w wykładzie dr. Jana Krajczoka pt. „Czy każda bajka jest bajką”. Na zakończenie spotkania dla uczestników wystąpiła „Kapela z Naszego Miasteczka”.

W wydarzeniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. Społecznych Aleksandra Chudzik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska, naczelnik wydziału spraw społecznych Krystyna Jasiczek, radni miejscy i powiatowi, słuchacze UTW, koła emerytów, siostry służebniczki NMP z Bełku, Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele organizacji, stowarzyszeń i fundacji, przedsiębiorcy i osoby, które działają na rzecz seniorów w naszej Gminie.

info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here