Czerwionka-Leszczyny: Gminna Akcja Studnia

0
134

Zakończyła się Gminna Akcja Studnia, której celem było zebranie funduszy na budowę studni dla dzieci z Afryki. Koordynatorem przedsięwzięcia było Przedszkole nr 3 im. Janusza Korczaka w Czerwionce-Leszczynach.

Akcja skierowana była do wszystkich szkół i przedszkoli z terenu Czerwionki-Leszczyn.

„Serdecznie dziękujemy za udział w Gminnej Akcji Studnia przeprowadzonej przez Przedszkole nr 3. Dzięki akcji zebrano prawie połowę funduszy potrzebnych do wybudowania studni w wiosce Yidyonnego w Burkina Faso – podkreśla Blanka Marczewska, nauczycielka w Przedszkolu nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, koordynatorka akcji. – Nadal zachęcamy do dalszego wsparcia akcji, tak, aby udało się w całości pokryć koszty budowy studni. – dodaje

Od lat 500 mieszkańców wioski Yidyonnego boryka się z problemem braku czystej wody pitnej. Drogę do najbliższej studni odgradza koryto rzeki, które w trakcie opadów uniemożliwia zaopatrzenie się w wodę ze studni, dlatego są oni zmuszeni do picia brudnej wody z rzeki, która jest przyczyną wielu chorób. Z tego powodu Fundacja Sięgnij Nieba prowadzi działania mające na celu zwiększenie dostępu do wody pitnej poprzez budowę studni w regionie Sahelu w Afryce (gdzie jest największy na świecie deficyt wody). O włączenie się do akcji zaapelowała również do szkół i przedszkoli.

„Wszystkie szkoły, przedszkola, firmy i osoby prywatne, które wsparły akcję, zachęcamy do zgłoszenia się do naszego przedszkola aby uzyskać certyfikat Dobroczyńcy” – dodaje B.Marczewska.

Celem organizatorów Akcji Studnia na terenie Czerwionki-Leszczyn, poza zebraniem funduszy na budowę studni w wiosce Yidyonnego w Burkina Faso było rozbudzanie wrażliwości na potrzeby innych, rozwijanie poczucia przynależności do Gminy i rozumienie ważności wspólnego podejmowania działań, zaangażowania na rzecz dobra i prawdy, rozwijanie wiedzy na temat sytuacji na świecie oraz promowanie Czerwionki-Leszczyn.

Patronat nad akcją objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here