Czerwionka-Leszczyny: Gmina Dziemiany dziękuje za wsparcie

0
1192

Leszek Pobłocki – Wójt Gminy Dziemiany, która ucierpiała podczas nawałnicy przechodzącej przez rejon Pomorza w nocy z 11 na 12 sierpnia br. składa serdeczne podziękowania na ręce samorządu oraz całej społeczności Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za udzielone wsparcie finansowe.

Przypomnijmy, że podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny na rzecz Gminy Dziemiany (woj. pomorskie).

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewski podkreślił wówczas, że instytucje, samorządy, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne z całej Polski solidaryzują się z mieszkańcami Pomorza, którzy zostali dotknięci nawałnicą : „Również nasza Gmina nie pozostaje obojętna wobec skutków tragedii, która dotknęła północ kraju. Skontaktowałem się z Marszałkiem Województwa Pomorskiego i rozmawiałem z nim na temat wsparcia w usuwaniu skutków nawałnic. Skierowano nas do Gminy Dziemiany w powiecie kościerskim. Wójt Leszek Pobłocki przedstawił mi ogrom strat, które spowodowane zostały przez niszczycielską siłę wiatru i ulew”- wyjaśniał burmistrz. – „Zwracam się do Rady Miejskiej o przyjęcie uchwały dotyczącej przekazania dotacji celowej w wysokości 20 tys. złotych Gminie Dziemiany z przeznaczeniem na wydatki bieżące – zasiłki celowe w ramach pomocy społecznej. Pomóżmy potrzebującym, nie pozostańmy obojętni na ludzką krzywdę. Niech będzie to pomoc od naszej Gminy, od naszych mieszkańców” – powiedział burmistrz W. Janiszewski.

W Gminie Dziemiany doszło do masowych zniszczeń połaci lasu i pól uprawnych. Drzewa niejednokrotnie przewracały się na zabudowania, wichura zrywała dachy. Mniejsze budynki zmieniały się w rumowiska. Mieszkańcy utracili dach nad głową i cały dorobek życia. Obok zniszczeń majątku ludzkiego, olbrzymie straty poniosły również zasoby naturalne Gminy Dziemiany.

Uchwała dotycząca udzielenia pomocy finansowej została przyjęta jednogłośnie.

 

info: czerwionka-leszczyny.pl