W minioną sobotę scenę Centrum Kulturalno-Edukacyjnego wypełnił taniec. Już po raz piąty odbył się Festiwal Tańca „Inspiracje” – impreza, która od pierwszej edycji przyciąga do Czerwionki-Leszczyn setki utalentowanych tancerzy.

Wydarzenie otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Bernardem Strzodą oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefanią Szyp i dyrektor MOK-u Mariolą Czajkowską. Burmistrz życzył uczestnikom „Inspiracji” powodzenia, jak najwyższych wyników i wspaniałej zabawy, złożył także podziękowania na ręce kierownik festiwalu Beaty Gużdy-Krzyżaniak.

W konkursie brały udział 74 zespoły taneczne, przygotowane przez 40 choreografów. Tancerze reprezentowali liczne szkoły i kluby tańca z województw śląskiego i małopolskiego. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach tanecznych: show dance, jazz dance i street dance oraz w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat i 16-26 lat.

Jury w składzie:

przewodnicząca: Joanna Wiechowska z Tarnowskich Gór,

członek : Katarzyna Knihinicka z Jeleniej Góry

członek: Anna Zientara z Dąbrowy Górniczej

oceniło wszystkie choreografie przyznając następujące lokaty:

KATEGORIA SHOW DANCE 8-11 LAT
I miejsce: SZOK FRESH DZIECI, Studio Ruchu i Tańca Szok Jastrzębie – Zdrój
II miejsce:MAŁA REAKTYWACJA, Miejski Ośrodek Kultury Żory
III miejsce: RDS KIDS, Royal Dance Studio Trzebinia

Wyróżnienie I stopnia: MINI FLASH DANCE, Explozja Tańca Jastrzębie – Zdrój
Wyróżnienie I stopnia: AXEL FRESH, Royal Dance Studio Trzebinia
Wyróżnienie I stopnia: MINI RYTM, Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny

Wyróżnienie II stopnia: PEREŁKI, Gminny Ośrodek Kultury Reńska Wieś
Wyróżnienie II stopnia: RYTM 4, Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny
Wyróżnienie III stopnia: ZYGZACZEK, Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny
Wyróżnienie III stopnia: TORNADO JUNIOR TEAM, Miejski Ośrodek Kultury Pszów

KATEGORIA JAZZ DANCE 8-11 LAT
I miejsce: MAMI ONE, Studio Tańca MK Tarnowskie Góry
II miejsce: ANTIDOTUM I, Miejski Dom Kultury Częstochowa
III miejsce: MINI PERŁY, Studio Tańca Releve Bielsko-Biała

Wyróżnienie I stopnia: ELITE 4, Akademia Tańca Elite Jaworzno
Wyróżnienie I stopnia: D3, D Way of Life Tychy
Wyróżnienie I stopnia: MAŁY FLEX, Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik

Wyróżnienie II stopnia: MINI SLIDE, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Mikołów
Wyróżnienie II stopnia: FIGIEL, Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik
Wyróżnienie III stopnia: LILY, Studio Tańca MK Tarnowskie Góry

KATEGORIA STREET DANCE 8-11 LAT
I miejsce: JUST KIDS, Just Dance Studio Tańca Chrzanów
II miejsce: SZOK DZIECI, Studio Ruchu i Tańca Szok Jastrzębie – Zdrój
III miejsce: STARS, Studio Tańca Energia Ruda Śląska

Wyróżnienie I stopnia: OREO KIDS, Studio Tańca La Fiesta Racibórz
Wyróżnienie I stopnia: TDK MINI, Szkoła Tańca I Ruchu Dance 4 You Żywiec
Wyróżnienie I stopnia: TDK KIDS, Szkoła Tańca I Ruchu Dance 4 You Żywiec

Wyróżnienie II stopnia: DŻEPETTO SQUAD KIDS, Rydułtowskie Centrum Kultury Feniks Rydułtowy
Wyróżnienie II stopnia: SD REBELS, Centrum Tańca i Ruchu Step Dance Gliwice
Wyróżnienie III stopnia: EXPRESSION CREW, Studio Tańca i Ruchu Efforte Wilcza
Wyróżnienie III stopnia: DANCE BOX, Studio Tańca i Ruchu Efforte Wilcza

KATEGORIA SHOW DANCE 12-15 LAT
I miejsce: SZOK FRESH JUNIORZY, Studio Ruchu i Tańca Szok Jastrzębie – Zdrój
II miejsce: AXEL SHOW, Royal Dance Studio Trzebinia
III miejsce: RYTM 2, Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny

Wyróżnienie I stopnia: FUNKYFREE KOZIOROŻCE, FunkyFree Dance Studio Kraków
Wyróżnienie I stopnia: MAŁY ZYGZAK, Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny
Wyróżnienie I stopnia: REAKTYWACJA, Miejski Ośrodek Kultury Żory

Wyróżnienie II stopnia: FLASH DANCE CREW, Explozja Tańca Jastrzębie – Zdrój
Wyróżnienie II stopnia: RYTM 3, Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny

Wyróżnienie III stopnia: REHAESSTETICA, Centrum Urody i Rehabilitacji Rehaesstetica Czerwionka-Leszczyny
Wyróżnienie III stopnia: PEREŁKI JUNIORS, Gminny Ośrodek Kultury Reńska Wieś

KATEGORIA JAZZ DANCE 12-15 LAT
I miejsce: ANTIDOTUM II, Miejski Dom Kultury Częstochowa
II miejsce: PERŁY, Studio Tańca Releve Cieszyn
III miejsce: JUST ART JUNIOR, Just Dance Studio Tańca Chrzanów

Wyróżnienie I stopnia: EFEKT, Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik
Wyróżnienie I stopnia: FLEX, Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik
Wyróżnienie I stopnia: PARADOX I, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu Pyskowice

Wyróżnienie II stopnia: SLIDE, Ognisko Pracy Pozaszkolnej Mikołów
Wyróżnienie II stopnia: IMPULS JUNIOR, Dom Kultury Rybnik – Niedobczyce

Wyróżnienie III stopnia: BLACK ROSES, Studio Tańca i Ruchu Efforte Wilcza

KATEGORIA STREET DANCE 12-15 LAT
I miejsce: SZOK JUNIORZY, Studio Ruchu i Tańca Szok Jastrzębie – Zdrój
II miejsce: RDS KING, Royal Dance Studio Trzebinia
III miejsce: GRW TEENS, Grawitacja Dance Academy Oświęcim

Wyróżnienie I stopnia: TORNADO MAX CREW, Miejski Ośrodek Kultury Pszów
Wyróżnienie I stopnia: FRESH BEAT, Ośrodek Wspierania Rodziny Nowa Wieś
Wyróżnienie I stopnia: TDK CREW, Szkoła Tańca I Ruchu Dance 4 You Żywiec

Wyróżnienie II stopnia: KINDER MAFIA, Fundacja PGE Energia Ciepła Rybnik
Wyróżnienie II stopnia: DŻEPETTO SQUAD JUNIORS, Rydułtowskie Centrum Kultury Feniks Rydułtowy

Wyróżnienie III stopnia: GRAVITATION, Studio Tańca i Ruchu Efforte Wilcza

KATEGORIA SHOW DANCE 16-26 LAT
I miejsce: APLAUZ SENIORKI, Stowarzyszenie Artystyczne Zespołu Aplauz Marklowice
II miejsce: UŚMIECH SENIORKI, Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Tworków

KATEGORIA JAZZ DANCE 16 -26 LAT
I miejsce:D1, D Way of Life Tychy
II miejsce: KLU, Studio Tańca MK Tarnowskie Góry
III miejsce: PORUSZENIE, Sportowy Klub Taneczny Flamenco Siemianowice Śląskie

Wyróżnienie I stopnia: FUNKYFREE artFAME, FunkyFree Jazz Dance Academy Kraków
Wyróżnienie I stopnia: ANTIDOTUM III, Miejski Dom Kultury Częstochowa
Wyróżnienie I stopnia: GRW JAZZ SENIOR, Grawitacja Dance Academy Oświęcim

Wyróżnienie II stopnia: REFLEX, Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik
Wyróżnienie II stopnia: JUST ART ONE, Just Dance Studio Tańca Chrzanów

Wyróżnienie III stopnia: FORMAT, Młodzieżowy Dom Kultury Rybnik

KATEGORIA STREET DANCE 16-26 LAT
I miejsce: SO WHAT ?!, Szkoła Tańca Cubana Bielsko-Biała
II miejsce: TORNADO DREAM TEAM, Miejski Ośrodek Kultury Pszów
III miejsce: GRW TEAM, Grawitacja Dance Academy Oświęcim

Wyróżnienie I stopnia: AXEL CREW, Royal Dance Studio Trzebinia
Wyróżnienie I stopnia: NO GRAVITATION, Tito Dance Studio Tychy

Wyróżnienie II stopnia: JUST CREW, Just Dance Studio Tańca Chrzanów

PUCHAR GRAND PRIX „INSPIRACJI 2019”: D1, D Way of Life Tychy/

Info: czerwionka-leszczyny.pl