Dzieci z Przedszkola nr 7 im. „Skarbnikowa Willa” w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 realizują projekt „Cyfrowi odkrywcy czyli ePrzedszkolak”, który ma na celu przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości z zakresu technologii informatycznej oraz podstaw kodowania.

Technologie komputerowe odgrywają coraz większe znaczenie w życiu nowoczesnych społeczeństw, a programowanie staje się umiejętnością, która pozwoli dzieciom na odnalezienie się w tej nowej rzeczywistości, dlatego Przedszkole nr 7 podjęło współpracę z Zespołem Szkół w Czerwionce-Leszczynach, wychodząc naprzeciw cyfrowym wyzwaniom. „W czasie zajęć przedszkolnych przygotowujących do nauki programowania, dzieci z pomocą „Kodujmaty” (duży planszo-dywanik edukacyjny, na którym znajduje się kratkownica) rozwijają logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość a także koordynację wzrokowo-ruchową i wiele innych wartości. Natomiast dzięki współpracy z Zespołem Szkół w Czerwionce-Leszczynach prowadzone są zajęcia w pracowni komputerowej gdzie przedszkolaki uczą się by pierwsze kontakty z komputerem były poprawne, a dzieci wiedziały, że komputer to nie tylko zabawka, lecz przede wszystkim środek do zdobywania i pogłębiania wiedzy” – mówią autorzy projektu – Patrycja Lip z Przedszkola nr 7 i Marcin Stalmach z Zespołu Szkół.

W ramach projektu Przedszkolaki włączyły się również w akcję międzynarodowej Godziny Kodowania – to globalna akcja, której celem jest zachęcanie do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Info: czerwionka-leszczyny.pl