Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach serdecznie zapraszają do udziału w World Cafe 28 listopada o godz. 18.00, w Restauracji Arkadia w Czerwionce.

Idea wydarzenia jest prosta – podczas spotkania uczestnicy biorą udział w dyskusji, która odbywa się się przy kilku stolikach równocześnie. „W czasie trwania Word Cafe, każda osoba będzie mogła porozmawiać z ekspertami na ważne i istotne dla działaczy lokalnych oraz organizacji pozarządowych tematy. Do udziału zaprosiliśmy ekspertów, którzy od wielu lat działają i rozwijają się w środowisku NGO. Podczas wydarzenia dojdzie do intensywnej wymiany wiedzy i doświadczeń, z której wysnuwają się nowe pomysły i przekonania” – mówią przedstawiciele Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach.

W tym roku gospodarzami stolików będą:

– Beata Matuszek – członkini zarządu Fundacji Media 3.0. Koordynatorka w programie Mobilni Doradcy Sektora 3.0 prowadzonego w ramach Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Na co dzień uczy przedstawicieli organizacji pozarządowych i nauczycieli w jaki sposób efektywnie wykorzystywać nowe technologie w swojej pracy.

Stolik: Nowe technologie w NGO

– Piotr Masłowski – politolog, samorządowiec, od 2014 roku Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika. Przewodniczący Forum Obywateli Rybnika. Pełnił funkcję dyrektora zarządzającego a następnie prezesa Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. W całym kraju jest znany jako ekspert w zakresie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i funkcjonowania organizacji pozarządowych, każdego roku prowadzi wiele szkoleń i wykładów dla słuchaczy z całej Polski.

Stolik: Partycypacja

– Mateusz Eichner – Prezes stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie i doradca biznesowy w Regionalnym Ośrodku Wspierania Ekonomii Społecznej; z wykształcenia – psycholog, socjolog. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania gospodarką społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Zaangażowany w projekty doradcze i szkoleniowe dla Podmiotów Ekonomii Społecznej oraz projekty aktywizacyjne dla osób poszukujących pracy. Autor i współautor strategii rozwiązywania problemów społecznych, publikacji oraz badań społecznych i ewaluacyjnych. Autor wielu projektów aktywizacji zawodowej i społecznej grup wykluczonych. Prywatnie ojciec dwóch córek i miłośnik klocków LEGO.

Stolik: Ekonomia społeczna

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 listopada.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać maila na adres e-mail: ngo.czerwionka@gmail.com (w tytule “World Cafe 28.11.2018r.” a treści: imię i nazwisko i numer kontaktowy) lub zgłoś się telefonicznie: 533 920 112.

Spotkanie jest realizowane przez GaSzo i KS Decor Bełk w ramach zadania publicznego pn. “Razem Możemy Więcej – Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach”, które jest współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Info: czerwionka-leszczyny.pl