Czerwionka-Leszczyny: Dwie osoby zginęły w pożarze

0
394

Czerwionka-Leszczyny: Dwie osoby zginęły w pożarze

Dwie osoby straciły życie w sobotnim pożarze, który miał miejsce w Czuchowie. Jedna osoba zdołała o własnych siłach opuścić płonącą posesję.
Pożar wybuchł przed południem w budynku przy ulicy Folwarcznej w Czuchowie. Ogień rozprzestrzeniał na piętrze budynku. W jednym z pokoi strażacy znaleźli ciała dwóch osób: 55-letnią kobietę i 58-letniego mężczyznę. Jedynym ocalonym z pożaru był mężczyzna w wieku 54 lat, który wyszedł z budynku o własnych siłach.
Według informacji podanych przez rzecznika policji w Rybniku Panią Bogusławę Kobeszko cała trójka spożywała alkohol. Uratowany mężczyzna był nietrzeźwy. Zmarli najprawdopodobniej zatruli się dymem.

Na miejscu zdarzenia nadal pracuje prokurator wraz z policją z grupy dochodzeniowo-śledczej.

 

AW
Info: RMF FM / PAP
Fot. Canva

====== 

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach wyjaśniają okoliczności i przyczyny dzisiejszego pożaru, do którego doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Folwarcznej. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła 55-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna. Na miejscu zdarzenia trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Czerwionka - Leszczyny. Pożar domu jednorodzinnego.

    Około godziny 10.50, 13 listopada 2021, dyżurny z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach został powiadomiony o pożarze budynku przy ulicy Folwarcznej. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby. W trakcie gaszenia pożaru strażacy znaleźli w mieszkaniu ciało 55-letniej kobiety i 58-letniego mężczyzny. Prokurator zarządził sekcję zwłok, która wskaże dokładną przyczynę ich śmierci. Śledczy z Czerwionki – Leszczyn wyjaśniają teraz pod nadzorem prokuratury szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

info: kmp rybnik