Czerwionka-Leszczyny/Czuchów: 5. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów przegrywa na wyjeździe z MKS Czerwionka 6:3 (3:2)

0
187

Czerwionka-Leszczyny/Czuchów:

W 5. kolejce Rybnickiej Klasy B, Płomień Czuchów przegrywa na wyjeździe z MKS Czerwionka 6:3 (3:2).

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Poltent Inter Krostoszowice 2:1, podopieczni Trenera Krzysztofa Grochli przystępowali do derbowego spotkania z dobrym nastawieniem i z nadzieją na wywalczenie kolejnych punktów.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu, bowiem w 13. minucie po akcji prawym skrzydłem Przemysława Jędrzejczaka i bramce Szymona Bartyzela prowadziliśmy 0:1. Mija kolejne 9. minut i po akcji Macieja Zabielskiego mamy kolejną bramkę, którą zdobywa Kamil Cieślik strzałem w długi róg z ok. 12 metra. Wynik 0:2, wydaje się spokojna kontrola meczu naszych zawodników i następuje zwrot o 180 stopni! Poddenerwowani przebiegiem spotkania gospodarze ruszają do przodu i w przeciągu siedmiu minut doprowadzają do wyrównania a na dodatek w 43. minucie wychodzą na prowadzenie 3:2 do przerwy.

Drugą połowę rozpoczynamy źle, ponieważ gospodarze tuż po wznowieniu gry zdobywają kolejnego gola z rzutu rożnego i prowadzą już 4:2. Nasz zespół w 67. minucie odpowiada rzutem wolnym. Rafał Koperski wrzuca piłkę na głowę Szymona Bartyzela, który zgrywa ją do Arkadiusza Morcińca i nasz napastnik, unikając spalonego doprowadza do stanu 4:3. Po zdobyciu bramki kontaktowej zaczynamy grać coraz bardziej ofensywnie w poszukiwaniu gola wyrównującego. Niestety mimo wielu sytuacji podbramkowych, nasi zawodnicy nie potrafią zdobyć bramki a na domiar złego zespół MKS-u w końcówce spotkania wyprowadza dwie skuteczne kontry i mecz kończy się wynikiem 6:3.

Porażka w meczu derbowym to zawsze trudny moment. Trzeba jednak pamiętać, że sezon jest długi a najbliższa okazja do rehabilitacji już w sobotę! 😉

Zespół Płomienia wystąpił w następującym składzie:
1️⃣ M. Czempiel (br.)
1️⃣4️⃣ S. Bajura
1️⃣3️⃣ Sz. Bartyzel ⚽️🦵🟨
4️⃣ K. Czempa (kpt.) 🟨
2️⃣ M. Błaut
8️⃣ M. Rosiak
5️⃣ R. Koperski 🟨
2️⃣0️⃣ M. Zabielski 🦵🟨
1️⃣7️⃣ Ł. Koperski
7️⃣ D. Pozór
1️⃣9️⃣ K. Cieślik ⚽️

Ławka rezerwowych:
1️⃣2️⃣ J. Woźnikowski (br.)
9️⃣ A. Koczot
1️⃣0️⃣ W. Papiernik
1️⃣1️⃣ P. Jędrzejczak 🦵🟨
1️⃣5️⃣ S. Żak
1️⃣6️⃣ A. Morciniec ⚽️
1️⃣8️⃣ J. Reguła 🟨

Trener – Krzysztof Grochla
Kierownik drużyny – Damian Halmer

Gratulujemy drużynie MKS Czerwionka i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach! 😀

Pozostałe wyniki oraz tabela ligowa na stronie Śląskiego ZPN:
https://slzpn.pl/rozgrywki/seniorzy/klasa-b?liga=8

Następne spotkanie rozegramy w sobotę 24 września o godzinie 16.00 na własnym bKS Płomień Czuchów.

info: KS Płomień Czuchów