Czerwionka-Leszczyny: CKE zgłoszone jako punkt szczepień masowych

0
281

W odpowiedzi na zapowiedzi rządowe dotyczące utworzenia nowych, masowych punktów szczepień, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny podjął natychmiastowe działania.

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 dostarczanych do Polski i koniecznością zwiększenia potencjału szczepień powszechnych, 31 marca br. zwołane zostało spotkanie wojewody śląskiego z przedstawicielami JST. Spotkanie dotyczyło możliwości tworzenia przez samorządy punktów szczepień masowych.

Nie tracimy czasu, bo w tak trudnej sytuacji zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze. Zdecydowaliśmy, że punkt szczepień masowych zlokalizowany zostanie w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym. Współpracę z gminą w tym zakresie zadeklarował NZOZ „Familia” – podkreśla Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Tworzenie tego typu punktów szczepień nie jest obowiązkowe dla samorządów i ma się odbywać na zasadzie dobrowolności.

„Bez zwłoki podjęliśmy decyzję, że dołożymy wszelkich starań, aby taki punkt w naszej gminie powstał. Najprawdopodobniej będzie to jedyne tego typu miejsce w powiecie rybnickim” – dodaje Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. Społecznych w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Gmina w porozumieniu z NZOZ „Familia” przygotowuje się już organizacyjnie.

„Ustaliliśmy, że w CKE uruchomimy około dziesięciu stanowisk, czynnych w dogodnych dla mieszkańców godzinach, bo od 8.00 do 20.00. Czynimy starania, aby punkt mógł zostać uruchomiony jak najszybciej. W tej chwili czekamy na informację o jego rejestracji” – podkreśla dr Leszek Salamon z NZOZ „Familia”.

O dacie uruchomienia punktu oraz sposobach rejestracji pacjentów będziemy informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zwrócił się do wszystkich Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej działających na terenie Gminy i Miasta z prośbą o ponowne rozważenie możliwości przystąpienia placówek do Narodowego Programu Szczepień oraz zgłoszenia ich jako punków szczepień przeciwko SARS-CoV-2. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule „Burmistrz apeluje o NZOZ-ów”

Info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here