Czerwionka-Leszczyny: Certyfikat „Miejsce przyjazne wolontariuszom” dla SP3

0
98

Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach została uhonorowana certyfikatem „Miejsce przyjazne wolontariuszom”.

Certyfikat „Miejsce przyjazne wolontariuszom” jest przyznawany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W jego imieniu certyfikację w województwie śląskim przyznaje Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.

„Certyfikacja jest skomplikowanym procesem, który bada kilkadziesiąt różnych elementów organizowania wolontariatu w danej instytucji – w ten sposób sprawdzono naszą szkołę i wszystkim wymaganiom sprostaliśmy na „6” – podkreśla Bożena Bierowiec-Chrustek, koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach – Warto podkreślić, że certyfikat jest przyznawany tylko na 2 lata, co mobilizuje naszą społeczność do dalszej, wytężonej pracy na rzecz potrzebujących” – dodaje

Wręczenie certyfikatu uświetniło obchody jubileuszu 60-lecia szkoły. Podczas uroczystości Agnieszka Budzyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach przekazała certyfikat wolontariuszkom Szkolnego Koła Wolontariatu – Jagodzie, Lenie i Alicji, które podziękowały za otrzymany certyfikat w imieniu uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapewniły jednocześnie, że Szkolne Koło Wolontariatu nadal godnie będzie realizować ideę wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3  w Czerwionce-Leszczynach.

„Uzyskanie certyfikatu to ciężka praca całej społeczności szkolnej, realizującej wiele akcji wolontaryjnych, nie tylko na poziomie lokalnym, ogólnopolskim, ale i międzynarodowym. Sukces był możliwy dzięki dobrze funkcjonującej pracy zespołowej wolontariuszy i oddanemu sercu idei wolontariatu. Dziękujemy wszystkim uczniom, absolwentom, nauczycielom, rodzicom uczniów SP3 i gratulujemy im gorąco wyróżnienia naszej szkoły jako Miejsca Przyjaznego Wolontariatowi” – mówią opiekunowie wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach.

info: czerwionka-leszczyny.pl