Mieszkańcy naszej gminy otrzymali możliwość bezpłatnego dokształcania się z zakresu kompetencji cyfrowych.

W ramach projektu „Cyfrowa Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny” największą popularnością cieszy się szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci”.

Do tej pory z tego zakresu zostały przeszkolone 24 osoby. Szkolenia odbyły się w Centrum Kulturalno Edukacyjnym oraz Szkole Podstawowej w Stanowicach. Uczestnicy poznali obsługę witryn bankowych, porównywarek cenowych oraz serwisów zakupowych takich jak allegro, olx.

Od tej pory mogą samodzielnie robić zakupy bez wychodzenia z domu, wykonywać transakcje w sieci oraz cieszyć się możliwościami jakie daje Internet.
Inne moduły szkoleniowe, które będą realizowane w ramach projektu to:
-„Rodzic w Internecie”,
-„Mój biznes w sieci”,
-„Działam w sieciach społecznościowych”,
-„Tworzę własną stronę internetową (blog)”,
-„Rolnik w sieci”,
-„Kultura w sieci”.

Obecnie tworzymy kolejne grupy szkoleniowe, osoby zainteresowane nadal mogą zgłosić swoją chęć uczestnictwa.

Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, dostępny do pobrania na stronie internetowej https://www.czerwionka-leszczyny.pl/…/cyfrowa-gmina-i-miast…

2. Złóż wypełniony formularz w Kancelarii Urzędu Gminy i Miasta lub wyślij na adres: Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny ul. Parkowa 9 44-230 Czerwionka-Leszczyny.

3. Czekaj na kontakt pracownika urzędu. Więcej informacji na stronie internetowej https://www.czerwionka-leszczyny.pl/…/cyfrowa-gmina-i-miast… oraz pod numerem telefonu: (32) 4312251 oraz (32) 4295987.

info: cyfrowa gmina i miasto czerwionka-leszczyny