Czerwionka-Leszczyny: „Bezpieczny Sk8park” – inauguracja kampanii

0
168

Bezpieczny skatepark & pumptrack” to kampania społeczna realizowana przez Śląską Policję oraz samorządy gmin i miast. Ma ona na celu propagowanie bezpieczeństwa użytkowników skateparków podczas uprawiania sportów ekstremalnych na rowerach, hulajnogach, rolkach czy deskorolkach. Ma również zwiększyć świadomość jak ważne jest stosowanie wyposażenia ochronnego i odpowiedniego sprzętu.

Kampania została zainaugurowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i w najbliższy poniedziałek wystartuje równocześnie w ponad 30 miastach i gminach województwa śląskiego, w tym również w Czerwionce-Leszczynach.

Serdecznie zapraszamy o godz. 16.00 na plac rekreacyjny na osiedlu Familoków w Czerwionce (ul. Szkolna), gdzie mł. asp. Dawid Oleś, dzielnicowy terenu Czerwionki, przedstawi najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów ekstremalnych.

Na uczestników inauguracji kampanii „Bezpieczny Sk8park” na Familokach czekać będą również gry i zabawy sportowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach.

/arc/