Czerwionka-LeszczynyInformacjeKronika policyjnaMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynyRybnik

Czerwionka-Leszczyny: „Bezpieczna Podróż = Trzeźwe Życie”

Niestety, nietrzeźwi kierujący to poważny problem. Jazda na podwójnym gazie może skończyć się tragicznie nie tylko dla pijanego kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym Komenda Miejsca Policji w Rybniku wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach rozpoczyna działania profilaktyczne „Bezpieczna Podróż=Trzeźwe Życie”

Jazda pod wpływem alkoholu może narazić nas nie tylko na konsekwencje prawne, ale także zdrowotne, a w najgorszym razie na utratę życia i to nie tylko naszego, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Tak nieodpowiedzialna jazda może być zagrożeniem dla wszystkich osób. Mając na uwadze powyższe niebezpieczeństwo Komenda Miejska Policji w Rybniku oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach rozpoczynają działania pod nazwą „Bezpieczna Podróż=Trzeźwe Życie”

W związku z prowadzoną akcją możemy spodziewać się zintensyfikowanych działań policjantów ruchu drogowego, które nastawione będą na zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących. Mundurowi będą wręczać także specjalnie przygotowane na te okazje gadżety, które mają przestrzegać kierowców przed jazdą pod wpływem alkoholu. Ponadto dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach przeprowadzą szereg spotkań z mieszkańcami gminy, na których omówią zagrożenia i przestawią sposoby uniknięcia niebezpieczeństwa, a także zaprezentują sposoby reakcji w przypadku wystąpienia powyżej przedstawianego problemu.

Celem działań jest zwiększenie świadomości społecznej na temat niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Dodatkowo akcja ta może wpłynąć na zmianę zachowań i postaw kierowców w stosunku do alkoholu. Poprzez tego typu profilaktykę może znacznie zmniejszyć się ilość wypadków i kolizji drogowych przez osoby jadące na „podwójnym gazie”.

Kampania ta potrwa do końca roku!

Info: KMP Rybnik