Czerwionka-Leszczyny/Bełk: POTRĄCENIE 16-LATKA NA PRZEJŚCIU. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

0
271
Czerwionka-Leszczyny/Bełk:
POTRĄCENIE 16-LATKA NA PRZEJŚCIU. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!
 
Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Bełku. 39-letni kierujący samochodem ciężarowym jadąc w kierunku Orzesza, potrącił 16-latka, który wchodził na przejście dla pieszych. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.
 
Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.20 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bełku na ulicy Głównej. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 39-letni kierujący mercedesem jadąc w kierunku Orzesza, potrącił 16-latka , który wchodził na oznakowane przejście dla pieszych. Pieszy doznał złamania nogi oraz obojczyka. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają śledczy z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach.
 
Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń.
 
info: kmp rybnik