APEL do MIESZKAŃCÓW CZERWIONKI-LESZCZYN!

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczyny przygotowuje wystawę pt.: Gabinet literatów, prezentującą postacie związane z naszą miejscowością.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o przekazanie na cele wystawy mebli z lat 60-70, które mogłyby odzwierciedlać wygląd przestrzeni pracy literatów. Zainteresowani jesteśmy:

– biurkiem,
– krzesłem/ fotelem,
– biblioteczką,
– stolikiem pod telewizor,
– lampką stołową (na biurko).

Celem zbiórki jest pozyskanie muzealiów do wystawy stałej. Chcielibyśmy, aby odwiedzający mogli poczuć klimat pracowni, w której tworzone były opowiadania, poematy, publikacje.

Darczyńcy otrzymają pamiątkowe certyfikaty, które zostaną wręczone po otwarciu wystawy „Gabinet Literatów” oraz umieszczeni zostaną na tablicy informującej o wystawie.

Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście*, telefonicznie, bądź mailowo. Prosimy kontaktować się pod numerem telefonu: (32) 43-12-987 lub e-mailem*: p.slocinska@gmail.com

* bardzo prosimy o przyniesienie (na telefonie) bądź przesłanie e-mailem zdjęć mebli, które byliby Państwo skłonni przekazać Bibliotece.

Z góry serdecznie dziękujemy za współpracę!

info: BP Czerwionka-Leszczyny