W sobotnie popołudnie drużyny z Knurowa i Pyskowic rozegrały spotkanie w ramach ZINA klasy okręgowej, pogoda nie rozpieszczała, rzęsisty deszcz towarzyszył zawodnikom i kibicom przez cały czas trwania zawodów, lecz nikogo to nie zraziło, zjawili się zarówno zawodnicy, jak i kibice, którzy wręcz pragnęli pierwszych punktów w lidze.
Początek spotkania był dość dynamiczny jak na warunki atmosferyczne, tuż po rozpoczęciu spotkania zawodnicy Concordii przejęli inicjatywę na boisku i na efekty nie trzeba było długo czekać, Patryk Nalepa wykorzystał dobre podanie od Grzegorza Suchanka i już w 6. minucie objęliśmy prowadzenie, kilka minut po golu, strachu kibicom napędził Krzysztof Górka, który aby ratować zespół zielono-czarnych od straty bramki faulował przeciwnika przed polem karnym, za co otrzymał na szczęście tylko żółty kartonik. Fani Concordii mieli nadzieję na grad bramek, lecz ani jedna, ani druga drużyna nie potrafiły stworzyć dogodnych okazji do strzelenia bramki, do końca pierwszej połowy mieliśmy kilka niecelnych strzałów i kilka 100% niewykorzystanych sytuacji, lecz to Krzysztof Poznański z Pyskowic wykorzystał błędy obrońców i ustalił wynik pierwszej połowy na 1:1.
Druga część spotkania nie zapowiadała wielkich emocji, pierwsze dziesięć minut to wymiany piłek między zawodnikami jednej i drugiej drużyny, wtem Marek Kocur po przejęciu piłki i pięknym rajdzie wzdłuż prawej linii boiska zagrał piłkę do Wojtka Barnika, a ten się nie mylił i było 2:1 dla Concordii, długo nasze prowadzenie nie trwało bo zaledwie po dziesięciu minutach bramkę na 2:2 strzelił Adrian Drążek, to nie podłamało knurowian i szybko rzucili się do odrabiania strat, 72. minuta Wojciech Barnik strzela swoją drugą bramkę na 3:2, 82. minuta Marek Kocur na 4:2, a przed końcem spotkania w 88. minucie Patryk Orylski dobija zespół Czarnych Pyskowice i pierwsze trzy punkty w tym sezonie trafiają na konto Concordii!

Klasa okręgowa „ZINA Bytom-Zabrze” Grupa 1
Kolejka 5

Concordia Knurów – Czarni Pyskowice 5:2 (1:1)

6‘ 1:0 – Patryk Nalepa (as. Grzegorz Suchanek)
34‘ 1:1 – Krzysztof Poznański
55‘ 2:1 – Wojciech Barnik (as. Marek Kocur)
65‘ 2:2 – Adrian Drążek
72‘ 3:2 – Wojciech Barnik (as. Patryk Orylski)
82‘ 4:2 – Marek Kocur (as. Wojciech Barnik)
88‘ 5:2 – Patryk Orylski (as. Grzegorz Górka)

Żółte kartki: Krzysztof Górka, Tomasz Ferdyan (obaj Concordia) oraz trener Czarnych Pyskowice

Concordia Knurów: Krzysztof Górka – Marcin Bociek, Dawid Wiercioch (46′ Michał Mikulski), Adrian Kominiak, Tomasz Ferdyan, Michał Kopczyński, Grzegorz Suchanek (65′ Patryk Orylski), Grzegorz Górka, Marek Kocur (85′ Marek Gola), Wojciech Barnik (85′ Bartłomiej Jankowski), Patryk Nalepa (80′ Patryk Hałas).
Pozostali na ławce: Damian Misiak, Dawid Piórkowski

Trener: Zbigniew Matuszek
Opieka medyczna: Paweł Mołdoch
Kierownik: Robert Hałas

Czarni Pyskowice: Dawid Ziarnik – Rafał Pławszewski, Krzysztof Poznański, Łukasz Saborowski, Daniel Kalka (83′ Dawid Bladycz), Wojciech Kowalski, Paweł Kupiec (73′ Łukasz Śliwiński), Tomasz Pasternak, Szymon Sitowski (13′ Dawid Obarzanek – 60′ Adrian Drążek), Dawid Sorek, Łukasz Staneczek.
Pozostali na ławce: Mateusz Pazdej, Robert Zalesiński

Trener: Krzysztof Ciasto
Opieka medyczna: Rafał Tlatlik
Kierownik: Tomasz Jendryca

Info: Concordia Knurów