Co przygotować na Dzień Babci? 5 pomysłów na wspólnie spędzony czas!

0
322

Dzień Babci to szczególna data dla każdego. To właśnie babcia towarzyszy nam od małego. W dzieciństwie uczy, bawi się i opowiada bajki, a w dorosłym życiu nie wypuści Cię z domu głodnego i zawsze przyjmie z otwartymi rękami. Jak odwdzięczyć się babci za poświęcony czas? Jak sprawić, żeby na jej twarzy pojawił się uśmiech? Odpowiedź jest prosta – spędzić z nią wspólnie czas. To tak mało, a jednak w obecnych czasach często nie poświęcamy babciom dużo czasu. Praca, szkoła i obowiązki pochłaniają nam go tyle, że wizyty u babci stają się rzadkością. Dlatego, aby sprawić babci przyjemność w dniu jej święta najlepszym prezentem będzie wspólnie spędzony czas. Nie wiesz co wymyślić? Zastanawiasz się co możecie robić wspólnie? Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na wyjątkowy Dzień Babci.

Wspólne zdobywanie nowych umiejętności

Pomyśl z czym ci się kojarzy babcia. Z pysznym domowym obiadem? A może słodkim ciastem, które zawsze piecze na twoją wizytę? Świetnym pomysłem na prezent dla babci, która uwielbia gotować będzie kurs sushi dla dwojga. Będziecie mogli wspólnie spędzić czas ucząc się czegoś nowego, a później wykorzystać tą wiedzę do przygotowania posiłku w domu. To idealna okazja, aby spędzić razem czas i później mieć co wspominać.

Świętowanie w Dniu Babci

Jeśli wolisz Dzień Babci świętować tak, aby babcia poczuła się gościem to wybierzcie się na kolację dla dwojga. Będziecie mieć dużo czasu na rozmowy i wspomnienia dawnych czasów. Może dowiesz się nawet czegoś nowego z jej młodości? Wspólnie spędzony czas zbliża i jest najlepszym prezentem dla babci. W trakcie kolacji spróbujecie ciekawych dań, a obsługa zadba, żeby ten ważny dzień miał idealną oprawę.

Zmysł smaku jako gwiazda wieczoru

Dla wielbicieli wina dobrym pomysłem na świętowanie będzie wspólna degustacja wina. Przecież nic tak nie jednoczy ludzi jak rozmowy w towarzystwie dobrego alkoholu. Podczas degustacji dowiecie się więcej o produkcji wina oraz poznacie ciekawostki dotyczące rozpoznawania różnych jego gatunków. Zdobędziecie też wiedzę z zakresu dobierania wina do posiłku, a także będziecie mieli możliwość posmakować różnych trunków. Świetną zabawą może się okazać odgadywanie aromatów wina. Sprawdźcie, kto lepiej odgadnie nuty danego wina.

Leżeć i pachnieć, czyli relaksujący Dzień Babci

Wizyty u babci często kojarzą nam się ze spokojem. Gdzie, jak nie u babci, możemy odpocząć i czuć się zaopiekowani? Nikt tak nie tworzy przytulnej, domowej atmosfery jak właśnie ona. Najpyszniejsze posiłki i przygotowane na naszą wizytę ulubione słodkości. Jak odwdzięczyć się babci za wszystko co dla nas robi? Jak sprawić, aby na chwilę odpoczęła i miała czas dla siebie? Wybierzcie się razem na Dzień SPA. Podczas tej wizyty będziecie mieć czas na rozmowy, ale też doświadczycie relaksu podczas zabiegów. Babcia będzie mogła odpocząć i poczuć się dopieszczona. Spokojna atmosfera sprzyja miłym rozmowom i odstresowaniu. Taki Dzień Babci z pewnością zapisze się w jej pamięci i będzie miło wspominanym relaksem. 

Pamiątka na lata

Babcie uwielbiają zdjęcia i wspomnienia. Podczas oglądania albumów chętnie opowiadają o członkach rodziny, jak i okazjach, podczas których fotografie były zrobione. Pięknym prezentem dla babci będzie więc wspólna sesja zdjęciowa. Profesjonalny fotograf postara się ująć łączącą was relacje i stworzyć piękne zdjęcia, które później ozdobią rodzinny album. To świetna pamiątka uwieczni Dzień Babci, a podczas sesji możecie mieć mnóstwo zabawy i śmiechu, który będziecie mogły przywołać patrząc na zdjęcia.

Dzień Babci to szczególny dzień. Jeśli nie miałeś pomysłu na jego świętowanie, to mamy nadzieję, że teraz już łatwiej będzie wybrać Ci idealny prezent dla babci. Podane propozycje nie wymagają długich przygotowań, a mogą stać się najpiękniejszym wspomnieniem, pełnym miłości i uśmiechu. Każda chwila spędzona z wnukami jest dla babci na wagę złota. Pamiętaj o tym i zaplanuj z Prezentmarzeń atrakcję, którą zrealizujecie wspólnie, a z pewnością babcia odwdzięczy ci się uśmiechem i mnóstwem ciekawych anegdotek z życia.