Na radość odkrywania i poszerzania wiedzy oraz dobrą zabawę mieli szansę ci, którzy zdecydowali się odwiedzić w dniach 6 -7 sierpnia 2018 roku Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach.

Mieszkańcy gminy mogli pogłębić i usystematyzować swoją dotychczasową wiedzę po zajrzeniu do CKE, za sprawą Naukobusa z Centrum Nauki Kopernik. Specjalną wystawę z licznymi stanowiskami do eksperymentowania można było zwiedzać bezpłatnie – w poniedziałek w godz. 10.00 -18.00, zaś we wtorek w godz. 8.00 – 14.00.

Za sprawą zabawnych gadżetów można było samodzielnie eksperymentować, odkrywać prawa i zasady, które rządzą światem.

W czasie dwudniowej wizyty zostały rozstawione naukowe stacje badawcze między innymi takie jak: półkule magdeburskie, najszybsza zjeżdżalnia, wirujące krzesło, wyścigi walców, kula plazmowa, uciążliwe echo, zawieszona piłka.

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu – w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

W takiej naukowej przygodzie weźmie udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce.

Wystawy objazdowe Naukobusa po Polsce są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Relacja: Agnieszka Łyko