Muzyka jest niezbędnym pierwiastkiem do życia i stenografią uczuć dla człowieka. Dobra muzyka podgrzewa nastroje i daje energię do działania. Muzyka więc służy nam przede wszystkim do zabawy, odprężenia się, tańca, do wspólnego przeżywania emocji. Ludzie czują się lepiej słuchając muzyki pod warunkiem, że jej styl jest zgodny z ich upodobaniem.

W dniu 4 listopada 2018 roku w Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach odbył się koncert znanej i lubianej od lat Natalii Kukulskiej.

Natalia Kukulska to polska piosenkarka, autorka tekstów i producent muzyczny. Córka piosenkarki Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Natalia to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Jest perfekcjonistką – utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek ciągle rozwija swoją pasję. W domowym studio nagrań, wraz z mężem zajmuje się też produkcją muzyczną.

Debiutowała w 1986 roku, w wieku 7 lat – zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Jej dziecięcy dorobek to albumy: “Natalia”, “Bajki Natalki”, “Najpiękniejsze Kolędy Polskie”.

Natalia nagrała 7 solowych albumów z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi-platynowej płyty.

Solowa dyskografia artystki to takie tytuły jak: Halo tu Ziemia (2017), Osmy plan (2015), CoMix (2010), Sexi Flexi (2007), Po tamtej stronie ( 2005), Natalia Kukulska (2003 ), Tobie (2001), Autoportret (1999), Puls (1997), Światło (1996 ),

O popularności płyt świadczą wyniki sprzedaży – solowe albumy Natalii sprzedały się łącznie w 2,5 milionach egzemplarzy.

Do najbardziej popularnych utworów Natalii, które podbijały listy przebojów należą m.in : “Piosenka światłoczuła”, “Im więcej ciebie tym mniej”, “W biegu”, “Czy ona jest”, “Tyle słońca w całym mieście”, “Decymy”, “Sexi Flexi”, “Pół na pół”, “To jest komiks”, “Wierność jest nudna”.

Nagrywała też utwory do popularnych filmów: Herkules, Magiczny Miecz, Zakochani, Och Karol 2.

Od lat współpracuje z najlepszymi polskimi muzykami, którzy towarzyszą jej w studio i podczas koncertów.

Na koncie ma wiele nagród, min. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk.

Najnowszy album Artystki – „Halo tu Ziemia” to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podąża swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

Piosenki Natalii Kukulskiej prezentują garść ciekawych kompozycji, które poruszają, doskonale budują napięcie i oddają klimat, przede wszystkim jednak stanowią wyborną ucztę dla duszy.

Muzyka odzwierciedla artystkę, można śmiało powiedzieć, że ukazują ją jako 100% kobietę – mocną, wrażliwą i zmienną.

Wokalista na deskach CKE pokazała się jak zwykle z najlepszej strony. Zadbana, elegancka, kulturalna, ciepła i ciągle piękna, do tego swobodna, uśmiechnięta, pełna werwy i energii .

Artystka zaprezentowała słuchaczom elektro-akustyczny koncert – bardzo energetyczny, o wyjątkowej atmosferze i elektronicznych brzmieniach.  Wykonała swoje najsłynniejsze utwory, ale nie zabrakło także nowych piosenek z jej ostatnich płyt.

Jej niesamowity głos i ekspresja wypełniły całą przestrzeń Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach i skupiły uwagę widzów.

Kukulska swoją twórczością wzruszyła, poprawiła nastrój, skłoniła do refleksji i dodała energii niezależnie od wieku.

Relacja: Agnieszka Łyko