Wraz z nastaniem kolejnego roku podejmujemy nie tylko nowe postanowienia i snujemy plany na przyszłość, ale zdarza się nam również pomyśleć, o tym jak chcielibyśmy spędzać czas wolny. Styczeń to miesiąc karnawałowych zabaw, a tradycją w wielu miastach są organizowane koncerty noworoczne. Nie inaczej jest również w Czerwionce-Leszczynach.

Przy pełnej sali widowiskowej w CKE przy ul. 3 Maja 36D – w pierwszą sobotę rozpoczynającego się roku (5 stycznia 2019r.) odbyło się znakomite widowisko muzyczne w ramach tradycyjnego Koncertu Noworocznego.

Preludium w postaci instrumentalnej formie muzycznej francuskiego kompozytora Marc-Antoine Charpentier rozpoczęła Orkiestra Miejska „Dębieńsko” pod dyrekcją Wojciecha Pukowca.

Magia okresu świąteczno-noworocznego skłoniła muzyków z Orkiestry „ Dębieńsko” do zagrania także znanego i lubianego przeboju instrumentalnego „ A Swinkling Christmas”, Dzięki muzyce zespół instrumentalny pod batutą W. Pukowca przeniósł wszystkich w Nowy 2019 Rok w niepowtarzalnym stylu i klimacie.

Następnie burmistrz Wiesław Janiszewski złożył artystom, widzom i mieszkańcom serdeczne życzenia na 2019 rok.

W programie można było usłyszeć piękny utwór Ding Dong z repertuaru Kayah w wykonaniu Zuzanny Okseniuk oraz kolędę Gore Gwiazda Jezusowi z repertuaru Enej, którą zaprezentowała Natalia Gierlich. W pierwszej części artystycznej także swoje umiejętności pokazała Sabina Klyta Szubert grając solo na oboju Highland Cathedral.

Drugą porcję muzyki podczas Koncertu Noworocznego zaprezentował zespół „ The Chance”.

Trio złożone z wokalistek: Agnieszka Latusek, Magda Adamiak i Monika Marcol istnieje od lutego 2012 roku. Zespół został stworzony w trakcie jednego z etapów kwalifikacyjnych do II edycji programu X Factor. Na etapie wyłaniania 40 najlepszych wykonawców, solistki dostały od jurorów propozycję stworzenia trio, które następnie wystąpiło w dalszych eliminacjach.  Od słowa: szansa, którą dziewczyny dostały w programie, postanowiły symbolicznie utworzyć nazwę swojego trio: The Chance. Jako zespół The Chance pomyślnie dodarł do ścisłego finału, zajmując III miejsce. Od tego momentu do dnia dzisiejszego dziewczyny sukcesywnie rozwijają swoją karierę. Wystąpiły w programie TVP1 „Jaka to melodia”, przy okazji Sylwestra z TVP Katowice. Artystki poprowadziły także Koncert Super Jedynek w Opolu wraz z Kasią Moś (2015 r.). Mają na swoim koncie również liczne występy w programie „Dzień Dobry TVN” oraz udział w koncercie „Talent czy Factor” emitowanym na żywo przy okazji uroczystego otwarcia Areny Lublin. Zaprezentowały się też w „Petersburskim Music Show”. Na swoim koncie zespół ma również dwukrotny występ na scenie w Opolu w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, między innymi w roli współprowadzących koncertu After Party, gdzie zaśpiewały największe przeboje polskiej muzyki z lat 80-tych i 90-tych. The Chance cały czas koncertuje w Polsce oraz za granicą, jednocześnie intensywnie pracując nad autorskim materiałem. Dziewczyny nie stronią także od rozmaitych innych zadań muzycznych – m.in. współpracują z firmą ubezpieczeniową Link 4, uczestnicząc wokalnie i wizualnie w ich reklamach. Nie boją się również nowych wyzwań, stąd też w tym roku zasiadały w jury nowego programu telewizyjnego „Śpiewajmy razem – All together now”.

W drugiej części widowiska muzycznego w CKE Czerwionka-Leszczyny zgromadzona publiczność mogła upajać się do woli utworami zespołu „The Chance”. Jak zwykle utalentowane wokalistki pokazały się z jak najlepszej strony, zaśpiewały  z dużą werwą i wdziękiem przeboje, m.in.: „Mantra”, „ Shop, Shop Song”, „Z tobą nie umiem wygrać”, „Hot Stuff”, „A Natural Woman”, „ Proud Mary”,  „I’m So Excited”, „It’s Raining Man”, „Bliżej”, „ Simply The Best”.

Koncert był propozycją dla tych wszystkich, którzy lubią posłuchać pięknej muzyki, w dobrym wykonaniu, a jednocześnie spędzić niezapomniany wieczór w doborowym towarzystwie.

Na widowni wśród widzów znajdował się znakomity gość – Prorektor Akademii Muzycznej w Katowicach dr hab. Jacek Glenc wraz z małżonką dr hab. Joanną Glenc.

Publiczności bardzo spodobał się noworoczny program, dlatego żegnając muzyków i artystów nagrodzili ich owacją na stojąco.

Relacja: Agnieszka Łyko